کد خبر: 271898 A

ایلنا: جلسه اخیر شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با حضور حمید بعیدی‌نژاد، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، با موضوع بیانیه لوزان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین برگزار شد و حمید بعیدی نژاد، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان، مطالبی را در مورد جزئیات بیانیه لوزان و نحوه عمل به تعهدات بیان کرد و سپس به سؤالات و شبهات موجود در مورد بیانیه لوزان پاسخ داد.

در این جلسه محمدرضا باهنر، دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین، بر لزوم عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری درخصوص مواجهه با بیانیه سوئیس اشاره کرد و گفت: موضع ما در قبال این بیانیه همان موضع رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

باهنر با اشاره به کلیات این بیانیه همچنین یادآور شد: در مسیری که تا دهم تیرماه باید حرکت کنیم لزوم توجه به خطوط قرمز نظام و عدم اعتماد به قول‌ها و تعهدات طرف مقابل که بارها عهدشکنی کرده است، بایستی مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این جلسه حمید بعیدی‌نژاد رئیس تیم کارشناسی مذاکره کننده، مفاد بیانیه را برای حاضرین توضیح داد و با اشاره به برخی رفتارها و گفته‌های طرف‌های مذاکره، تأکید کرد که بیانیه سوئیس صرفا یک بیانیه رسانه‌ای است.

در پایان این جلسه به سوالات اعضای شورای مرکزی از عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای پاسخ داده شد.

حمید بعیدی‌نژاد بیانیه لوزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر