کد خبر: 272034 A

ایلنا: رییس جمهور شامگاه سه شنبه به وقت محلی وارد جاکارتا پایتخت اندونزی شد تا در مراسم شصتمین سالگرد تاسیس کنفرانس کشورهای آسیایی - آفریقایی شرکت کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلین حسن روحانی در فرودگاه بین المللی «حلیم» مورد استقبال وزیر امور خارجه اندونزی و جمعی دیگر از مقامات این کشور و سفیر و دیپلماتهای کشورمان قرار گرفت.

رهبران و مقام های بلندپایه بیش از ۱۰۰ کشور آسیایی و آفریقایی در کنار نمایندگان ۱۶ کشور ناظر و ۲۵ سازمان بین المللی برای شرکت در این مراسم دعوت شده اند.

رییس جمهوری اسلامی ایران سخنران نشست صبح چهارشنبه اجلاس سران کشورهای آسیایی – آفریقایی است.

شصتمین اجلاس سران آسیا – آفریقا چهارشنبه و پنجشنبه برگزار می شود.

نخستین اجلاس کشورهای آسیایی و آفریقایی ۱۸ آوریل ۱۹۵۵ میلادی برابر ۲۸ فروردین ۱۳۳۴ شمسی در باندونگ اندونزی برگزار شده بود؛ کنفرانسی که موجب شکل گیری جنبش غیرمتعهدها شد که اعضای آن به هیچ یک از دو بلوک قدرت آن زمان یعنی ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی وابسته نبودند.

رییس جمهور در فرودگاه جاکارتا در گفتگویی کوتاه با خبرنگاران شرکت در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دیدار و گفتگو با شماری از مقامات ارشد کشورهای شرکت کننده و سخنرانی در جمع علمای مسلمان، نخبگان و تجار اندونزی را از جمله برنامه های کاری فشرده خود در سفر به جاکارتا اعلام کرد.

«تقویت همبستگی و همکاری در جهان اسلام» محور نشست سران عضو سازمان همکاری های اسلامی عنوان شده است.

سفر روحانی به اندونزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر