کد خبر: 272191 A

سنایی:

ایلنا: مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم طی سخنانی به زبان روسی با اشاره به تاریخچه تشکیل ارتش در ایران، نقش برجسته نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون را تشریح کرده و گفت: دکترین نظامی ما به معنای واقعی دفاعی است. جمهوری اسلامی ایران از بدو تاسیس تاکنون کوچکترین تعرضی نسبت به همسایگان خود نداشته است. ما در کنار همسایگان خود در مسیر تثبیت امنیت در منطقه روابط خوبی داریم. مذاکرات ما در زمینه فعالیت هسته‌ای شاهدی دیگر برای اثبات دفاعی بودن دکترین ماست. ایران در مذاکرات هسته‌ای با 1+5 که در نهایت منتهی به صدور بیانیه لوزان شد، به دنیا نشان داد، دستیابی به تسلیحات هسته‌ای در برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران جایی ندارد.

در این مراسم 16 تن از مقامات نظامی روسیه، تعدادی از مدیران ارشد وزارت امور خارجه و وزارت دفاع روسیه، سفرا، معاونین و رایزنان سفارتخانه‌های مقیم روسیه از جمله سفرای عراق، لبنان، عمان، بنگلادش، غنا، آبخازیا و مونته ویدئو و تعدادی از نمایندگان دومای کشوری و شورای فدراسیون روسیه حضور داشتند.

فرولکین رئیس اداره چهارم سرویس فدرال همکاری‌های نظامی وزارت دفاع روسیه و اولیانف رئیس اداره خلع سلاح و عدم اشائه وزارت امور خارجه در این مراسم حاضر بودند.

مهدی سنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر