کد خبر: 272219 A

عضو هیئت رئیسه اعلام کرد:

ایلنا: ۲۲۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتشار بیانیه‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب حمایت و بر رعایت خطوط قرمز در مذاکرات هسته‌ای تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، ضرغام صادقی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 اردیبهشت) بیانیه 220 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از بیانات مقام معظم رهبری و بر رعایت خطوط قرمز در مذاکرات هسته‌ای تاکید کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر درایت و فرزانگی خود را به رخ جهانیان کشاند و نشان داد که تنها ولایت است که می‌تواند از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های علمی مردم ایران در حاکمیت جهانی مستکبران حسود دفاع نماید.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی حمایت قاطعانه و بی‌دریغ خود را از رهنمودهای راهگشای رهبری در مورد مذاکرات هسته‌ای لوزان اعلام می‌کنیم و ضمن تشکر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از آنان می‌خواهیم تا رهنمودهای راهگشا و بایدها و نبایدهای ایشان را مبنای مذاکرات قرار دهند تا در دنیا و قیامت در مقابل مردم، خانواده‌های معظم شهدا، خصوصاً شهدای هسته‌ای و نسل انقلابی و نسل‌های آینده و در مقابل خداوند بزرگ و ائمه اطهار سربلند و پیروز باشند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت و تیم مذاکره‌کننده را به نکات ذیل که الهام گرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری است یادآور می‌شویم:

در قرارداد نهایی هیچگونه قراردادی که نظارت خاص و فراتر از NPTبر جمهوری اسلامی تحمیل شود پذیرفته نشود همچنین نظارتی که امنیت دانشمندان هسته‌ای را به خطر می‌اندازد مورد توافق واقع نگیرد. تحقیق و توسعه در تکنولوژی، غنی‌سازی و علوم هسته‌ای نباید مشمول هیچ محدودیتی شود. نظارت نباید شامل مراکز و صنایع نظامی و اماکنی که موجب شکسته شدن غرور ملی و تحقیر ملت ایران می‌گردد بشود. همانگونه که جمهوری اسلامی بارها پایبندی خود را به قراردادهای بین‌المللی اثبات کرده و برعکس طرف مقابل غیرقابل اعتماد بودن خود را به اثبات رسانیده بنابراین تحریم‌ها باید در اولین گام به صورت همه جانبه و یکجا لغو گردد. دولت منتقدان را دوستان نظام اسلامی دانسته و با آنان مشورت کند و مردم را محرم خود بداند. دستاوردهای هسته‌ای ایران جزئی از نیازهای تفکیک‌ناپذیر پیشرفت یک کشور است. بنابراین هیچکس حق ندارد برای توجیه اقدام خود دستاوردهای عظیم را کوچک بشمارد. موضوع مذاکرات تنها برنامه هسته‌ای ایران است لذا تیم مذاکره‌کننده دقت نمایند که مسائل نظامی،‌ بین‌المللی، منطقه‌ای دفاع از مظلومان جهان که جزئی از ماهیت انقلاب اسلامی است مورد مذاکره قرار نگیرد.

مسئولین باید در نگارش توافق نهایی راه هرگونه تفسیر و سوءاستفاده و انحراف را مسدود نمایند.

تیم مذاکره‌کننده با تکیه بر قدرت لایزال الهی با طرف‌های مقابل به مذاکره بپردازد که پیروزی نزدیک است انشاءالله./

مجلس شورای اسلامی لزوم رعایت خطوط قرمز هسته‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر