کد خبر: 272965 A

ابوترابی‌فرد در پاسخ به رحمانی‌فضلی:

ایلنا: ابوترابی‌فرد خطاب به وزیر کشور گفت: همه می‌خواهند بدانند شما کمترین اطلاعی از پول کثیف در حوزه انتخابات دارید؟ اگر این طور است آن را شفاف و با ذکر نام و مقدار بگویید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، پس از صحبت‌های وزیر کشور٬ برخی نمایندگان اعتراض کردند و این موضوع را مطرح کردند که صحبت‌های رحمانی فضلی ارتباطی به مسئله پول‌های کثیف ندارد؛ که در حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد به توضیحاتی در این‌باره پرداخت و پس از صحبت‌های وزیر کشور در سخنانی به برخورد مجلس با این موضوع اشاره کرد.

وی گفت: قاچاق سوخت را مثال می‌زنم که پول آن برمی‌گردد٬ و به عنوان پول کثیف بازمی‌گردد لذا باید بگوییم در اقتصاد کشور شاهد جریان پول‌های کثیف هستیم؛ که در این مسئله بحث و تردیدی نداریم. با اینهمه ارائه راهکار مقابله با آن٬ دغدغه اصلی دولت و مجلس است.

ابوترابی در ادامه گفت: از شما به عنوان سکان‌دار این حوزه انتظار می‌رود وزارت کشور برای حذف پول‌های کثیف از اقتصاد تمام تلاش خود را اعمال کند. هم مجلس٬ و هم قوه قضاییه در این مسیر با دولت همراه است. اما نکته سوال برانگیز و دغدغه نمایندگان بدون لحاظ گرایش‌های سیاسی و حتی در بین نمایندگان مدافع جدی دولت این است که مجلس نسبت به اظهارات اخیر شما در این موضوع اعتراض دارد که گویا از مباحث شما اینگونه برداشت شده و در رسانه‌ها هم انعکاس یافته که پول کثیف در جریان انتخابات نقش داشته و احتمالا در جریان انتخابات مجلس هم این مسئله جریان داشته و تاثیرگذار بوده است.

ابوترابی فرد اضافه کرد: نمایندگان می‌خواهند بدانند آیا شما کمترین اطلاعی از جریان پول کثیف در حوزه انتخابات و شکل‌گیری نهاد قانونگذاری دارید؟ اگر این طور است به طور شفاف و روشن آن را با ذکر نام و مقدار بیان کنید. 

نایب رئیس مجلس در ادامه گفت: سوگند یاد می‌کنم٬ مردم عزیز هم بدانند دغدغه نمایندگان این است که این موضوع به صورت شفاف بیان شود تا اگر ضعفی است مشخص شود و مجلس، دولت و دستگاه قضایی به طور جدی با آن برخورد کنند. 

نایب رئیس مجلس درباره برگزاری جلسه علنی برای بررسی موضوع ورود پول‌های کثیف به انتخابات گفت: برای این تقاضای برگزاری جلسه علنی داشتیم که ما در حوزه برخورد با جریان پول کثیف در حوزه سیاست٬ هیچ اغماض و چشم‌پوشی نداریم. 

محمد حسن ابوترابی عبدالرضا رحمانی فضلی پول‌های کثیف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر