کد خبر: 273207 A

شمخانی در همایش فرماندهان ناجا:

ایلنا: دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تغییر ماهیت تهدیدات و اجتماعی شدن بستر شکل گیری مخاطرات امنیتی، ضرورت بازبینی در راهبرد‌ها و سازوکارهای مقابله‌ای در نیروی انتظامی را اجتناب ناپذیر کرده است.

به گزارش ایلنا، علی شمخانی در بیستمین همایش سراسری فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی با قدردانی از تلاش ارزنده فرماندهان، کارکنان و مسوولان سخت کوش نیروی انتظامی به ویژگی‌های منحصر به فرد این نیرو شامل اولویت دادن به اخلاق، فرهنگ‌سازی هنجار‌ها، وجود انگیزه‌های عالی خدمت صادقانه به مردم و انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: تامین امنیت پایدار و حفظ آرامش شهروندان نیازمند تقویت توان و ارتقای بهره‌وری و اثربخشی در نیروی انتظامی است. 

او ادامه داد: برای مقابله با تهدیدات نرم، اتکای صرف به بودجه و امکانات کافی نبوده و لازم است توان نرم کشور به عنوان منبع اصلی و جوشان اراده ملی به صورت هوشمندانه برای پیش برندگی کشور و بازدارندگی موثر به‌کارگیری شود. 

وی خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد جنگ نرم مشغول سازی ظرفیت و فکر نخبگان و نیروهای تخصصی به مسائلی جزئی و حاشیه‌ای است و نیروی انتظامی باید به حفظ هوشیاری در تراز راهبردی، نیاز‌ها و اولویت‌های اصلی را شناسایی و به آن‌ها بپردازد. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: ‌ نیروی انتظامی تنها سبزپوش عرصه نظم و امنیت صرف نیست٬ بلکه ناظم و امنیت بخش فرهنگ و تربیت است و از این حیث باید پیوسته در مرزهای دانش، برای انجام ماموریت‌های تخصصی خود قرار داشته باشد. 

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، امنیت و اقتدار امروز کشور را دستاورد تلاش خالصانه دولت، مردم و نیروهای مسلح کشور در شرایط حساس منطقه دانست و افزود: ‌ بدون شک تکفیری‌ها و تحریمی‌ها برای خدشه‌دار کردن محیط امنیتی ایران برنامه دارند و دلیل ناکامی آن‌ها، ‌ ثبات سیاسی و اجتماعی و اقتدار نهادهای دفاعی، ‌ امنیتی و انتظامی است. 

در پایان شمخانی مسیر مذاکرات را مورد اجماع ملی دانست و در عین حال تاکید کرد، موافقان و منتقدان هر دو یاری دهنده و دلسوز نظام هستند و با تعامل و هم‌فکری منجربه کسب منافع حداکثری و مقابله با خدعه‌های طرف مقابل خواهند شد.

علی شمخانی همایش فرماندهان ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر