کد خبر: 273231 A

آیت الله جوادی آملی:

ایلنا: آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: سرزمین وحی و حرمین شریفین امروز در چنگال رژیم آل سعود گرفتار شده و این رژیم که با حمله خود کشور یمن را به بند کشیده، خود نیز در این باتلاق گرفتار خواهد شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری اسراء، این مرجع تقلید در دیدار با دانشجویان پردیس کرج، طلاب مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) ساوه و یگان ویژه قم که در نماز خانه موسسه بین المللی وحیانی اسراء برگزار شد، با محکوم کردن حمله رژیم آل سعود به ملت مظلوم یمن، ابراز امیدواری کرد: اوضاع یمن تغییر خواهد کرد و آل سعود که این گونه در حق مردم یمن ظلم کرده به سزای عمل خود خواهد رسید.

وی ادامه داد: اوضاع به وجود آمده از سوی نوکران صهیونیست برای مردم یمن، قطعا به این صورت ادامه نخواهد داشت و ملت یمن هم به حق خود خواهد رسید و از زیر ظلم و فشار ظالمان نجات پیدا خواهد کرد.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه هرکسی با خدا پیوند قلبی و غیبی ببندند، خدا هم با او پیوند خواهند بست و در مشکلات و بلاها او را یاری خواهد کرد گفت: امروز ملت مسلمان یمن همانند مردم غزه با خدا پیوند بسته اند و خدای متعال در همه حال با آنها است و یاری خواهد­ کرد؛ اما این رژیم آل سعود است که در برزخ به وجود آورده، گرفتار خواهد شد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود، رجب­ و شعبان را از ماه های پر­خیر و برکت­ و مقدمه برای یک ماه بزرگتر و پر­خیر و برکت تر مانند ماه مبارک رمضان دانست و افزود: دعاها و اعمالی که در ماه رجب آمده نشان از بزرگی این ماه است.

آیت الله جوادی آملی افزود: برای درک و فهم ادعیه های وارد شده در ماه رجب و شعبان، استعداد خاصی لازم است و انسان با دقت و بررسی در فهم دعاها می تواند به بالاترین و عالی ترین مقامات برسد.

وی با بیان اینکه ایام البیض و 27 رجب از روزهای خاص ماه رجب است و فرصت خوبی برای خودسازی و معرفت شناسی است، اظهار داشت: بهره مندی از این روزها موجب می شود، نور ایمان و حقیقت در درون انسان تجلی پیدا کند و انسان را به جایی برساند که از بوی بد گناه فرار کند.

وی همچنین به جایگاه علم و عالم در اسلام اشاره کرد و گفت: علمی نورانیت دارد که با عمل و آموزه های دینی آمیخته و موجب نورانیت درون و باطن شده و انسان را به سعادت برساند.

آیت الله جوادی آملی افزود: علمی که نورانیت در انسان ایجاد نکند و باعث دوری گناه نشود، علم به آن نمی گویند بلکه تنها یک فهم و صورت ذهنی است که هیچ اثری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مفاهیم ماندنی نیست، بلکه علم آمیخته به حقیقت، تا ابد ماندگار است و این چنین علمی است که آینده و غیب را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: خدا این نوع علم را در اختیار انبیاء و عالمان دین قرار داده تا با تعلیم و تعلم و معرفت پیدا کردن به درون خود، به خدای متعال برسند و از این طریق مردم را از گرفتاریها و گمراهی نجات دهند و مردم را از پیامدهای ناگوار و مسیرهایی که بعدها با آن روبرو می شدند، می ترسانند.

آیت الله جوادی آملی گفت: خدا مقام شفاعت را به صاحبان این چنین علمی داده، و چه مقامی بالاتر از این که انسان علمی را بیاموزد که هم نورانیت در باطن ایجاد کند و از سویی به مقام انذار و معرفت خود و بعد معرفت خدای متعال برسد و قطعا این نوع علوم ارزشمند خواهد بود.

آیت‌الله جوادی آملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر