کد خبر: 274435 A

عراقچی خبر داد:

ایلنا: معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه که در نیویورک به سر می برد، ابراز امیدواری کرد در چند روز آینده، نخستین پیش‌نویس توافق جامع هسته ای نگارش شود.

به گزارش ایلنا، سیدعباس عراقچی پیش از ورود به دومین روز مذاکرات خود به هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما در نیویورک به دیدارهای خود با همتایانش در پنج به علاوه یک اشاره کرد و گفت: در حاشیه ‌اجلاس بازنگری معاهده ان. پی. تی، دیدار‌های مرتبط با مذاکرات هسته‌ای هم جریان داشته است.

وی از آغاز رسمی مذاکرات نگارش متن نهایی از پنجشنبه اشاره کرد و گفت: با خانم هلگا اشمید به نمایندگی‌ از پنج به علاوه یک و هماهنگ کننده آن‌ها، کار نگارش را شروع کردیم و هشت ساعت جلسه داشتیم.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه با دشوار خواندن کار نگارش نخستین پیش نویس توافقنامه جامع گفت: نخستین پیش‌نویس، پر از موارد اختلافی خواهد بود و به قول ما، پرانتز‌هایی خواهد داشت که باید بعداً درباره آن‌ها تصمیم گیری شود.

وی از وجود ضمائم برای این پیش نویس نیز خبر داد و گفت: کار‌شناسان، کار روی ضمائم را نیز شروع کرده‌اند تا روی جزئیات و مسائل بحث شود.

سید عباس عراقچی روند نگارش این پیش‌نویس را در دو ماه پیش رو سنگین خواند و گفت: بنای ما بر این است که هر چند روز که لازم شود، برای این کار در نیویورک بمانیم.

وی همچنین مکان دور بعدی نشست‌های نگارش متن را در اروپا اعلام کرد.

سیدعباس عراقچی مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 برنامه جامع اقدام مشترک هلگا اشمیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر