کد خبر: 274453 A

سیدحسن خمینی در جمع مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام:

ایلنا: یادگار گرامی امام تأکید کرد: بزرگترین دِین ما این است که نام امام را برای جامعه و نسل بعد، توام با آزادگی، رفاه و مشکل گشایی زنده نگه داریم.

به گزارش ایلنا به نقل از جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی طی سخنانی در جمع مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت، با ارزشمند دانستن اقدامات این ستاد، اظهار داشت: آنچه به نام امام در جامعه ما فعالیت می‌کند، باید زینت امام باشد؛ همانگونه که از معصومین (ع) نقل شده است که «برای ما زینت باشید و مایه سرافکندگی نباشید» و از همین رو هر مجموعه‌ای که نام امام دارد و در رأس آن خود جمهوری اسلامی، باید زینت امام بوده و با عملکردی که نشان می‌دهد، باعث محبوبیت خود شود.

وی با امیدوار کننده خواندن گزارش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، افزود: آن زینتی که باید نام امام را در بر داشته باشد در مجموعه ستاد اجرایی شاهدیم و امیدواریم که این مجموعه بُعد خدمت گزاری خود را در جامعه تقویت کند تا در هر نقطه دور این مرز و بوم که برویم، نام ستاد و بنیاد برکت را توأم با خدمت و کمک به محرومین ببینیم.

یادگار امام به حجم بالای سرمایه گذاری بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: این حجم سرمایه باعث می‌شود هر جا نام ستاد اجرایی برده شود، به روح امام شادباش نثار شود و یک زینت برای امام باشد که این بعد کار خود را همواره باید تقویت کنید.

سید حسن خمینی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بر اینکه این ستاد رقیب بخش خصوصی نیست، ادامه داد: اینکه ستاد در جایی سرمایه گذاری می‌کند که کسی امکان حضور در آن را ندارد، یک م‍ژده و خبر خوش است.

وی گفت: این مجموعه و همه ما نسبت به امام دین بزرگی داریم و بزرگ‌ترین دین ما این است که نام امام را برای جامعه و نسل بعد، توام با آزادگی، رفاه و مشکل گشایی زنده نگه داریم که من این عزم را در مجموعه ستاد اجرایی دیدم و امیدوارم به کمال مطلوب خود برسد.

یادگار امام در سخنان خود همچنین با تشکر از خدمات بنیاد برکت به وی‍ژه در بخش درمان تشکر کرد و یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان امام در آخرین ماههای عمر پر برکت امام شکل گرفت و ایشان آقایان عسکراولادی، کروبی و صانعی را برای تصدی آن ستاد انتخاب کردند. البته در ابتدا تصور نمی‌شد که مجموعه‌ای با این عظمت شکل بگیرد، اما پرونده‌های بر زمین مانده‌ای وجود داشت که وضعیت آن‌ها به عنوان یکی از شئون حکومتی باید مشخص می‌شد، اما در ادامه آن پرونده‌های دیگری به دستور کار ستاد اضافه شد.

وی همچنین به شوخى خطاب به دست اندرکاران این ستاد گفت: بعضى جا‌ها مردم فکر مى کنند آنچه شما انجام مى دهید، چون نام امام را دارید، زیر نظر ما انجام مى شود و شکایتتان را به من مى کنند درحالی که من به آن‌ها مى گویم این‌ها اگر از من چیزى نگیرند خوب است و این مجموعه ارتباطی به بیت امام ندارد.

یادگار امام پیش از سخنان خود، به مدت دو ساعت از خدمات و دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد برکت وابسته به این ستاد بازدید کرد و مسئولان مربوطه توضیحات لازم را در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی، صنعتی، تولیدی به وی ارائه کردند.

همچنین در این مراسم که آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی، آقای محمدعلی انصاری و جمعی از مدیران موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی نیز حضور داشتند، دکتر مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گزارشی را از روند اقدامات این ستاد ارائه کرد و با تأکید بر اینکه در آمد‌ها و هزینه‌های ستاد شفاف و روشن است، اظهار داشت: با تدبیر و درایت همکاران، درآمد‌ها در مناطق محروم برای مستضعفان هزینه می‌شود و در این راستا در سال گذشته به ۲۷ هزار بیمار صعب العلاج کمک دارویی انجام شد و ساخت ده بیمارستان نیز در مناطق محروم با هزار تختخواب به تمام رسید؛ همچنین یک بیمارستان هشتصد تختخوابی با پیشرفته‌ترین امکانات در حال ساخت است.

وی افزود: در ستاد حتی یک فعالیت که مالیات آن پرداخته نشود، وجود ندارد و از حقوق کارمندان و کارگران گرفته تا مدارسی که احداث می‌شود، مالیات آن پرداخت می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه فعالیت‌های ما در جهت مصالح نظام است، تأکید کرد: در انتخاب شرکای کاری، اولویت با مواردی است که اولویت و ضرورت و خلاء کشور است و به هیچ وجه نمی‌خواهیم با مردم رقابت کنیم و هر جا کار ما به نقطه‌ای رسد که می‌توانیم به مردم واگذار کنیم، این کار را انجام می‌دهیم. همچنین در بخش‌هایی که دولت به دلیل مسائل استراتژیک نمی‌تواند ورود کند و مردم هم قادر نیستند، ما وارد می‌شویم.

سید حسن خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر