کد خبر: 281076 A

لاریجانی در دیدار همتای سوری:

ایلنا: رئیس مجلس سوریه که در رأس هیات پارلمانی به تهران سفر کرده، ظهر امروز دوشنبه(11خرداد) با رئیس مجلس کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا٬ علی لاریجانی در ابتدای دیدار محمد جهاد اللحام با تاکید بر تداوم همه‌جانبه دولت و ملت ایران از مقاومت مردم سوریه در شرایط دشوار کنونی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه حمایت سیاسی و اقتصادی از دولت و ملت سوریه دریغ نخواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر تداوم همه‌جانبه دولت و ملت ایران از مقاومت مردم سوریه در شرایط دشوار کنونی گفت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه حمایت سیاسی و اقتصادی از دولت و ملت سوریه دریغ نخواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مقاومت دولت و ملت سوریه در طی بحران چند سال اخیر گفت: سوریه همواره به‌عنوان کشوری مقاوم و پیش‌رو در برابر رژیم صهیونیستی بوده است و جنگ ظالمانه کنونی علیه این کشور تاوان حمایت از نیروهای مقاومت می‌باشد.

وی در ادامه شرایط منطقه را شرایطی پیچیده و در حال تغیر دانست و خاطرنشان کرد: قدرت‌های جهانی با ادامه حمایت از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه درصدد تحمیل معادلات جدیدی در منطقه در راستای سیاست‌های سلطه‌جویانه خود می‌باشند.

لاریجانی در پایان با محکوم کردن بمباران و کشتر مردم مظلوم یمن تصریح کرد: حمله یک کشور اسلامی به کشور اسلامی دیگر و ادامه بحران در سوریه و عراق نشان‌دهنده سیاست غلط برخی کشورهای منطقه است و باعث ادامه بحران و ناامنی در منطقه می‌گردد.

در ادامه این دیدار محمد جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه با قدردانی از حمایت‌های مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران در طی سال‌های اخیر گفت: کمک‌های مادی و معنوی و همفکری سیاسی جمهوری اسلامی ایران با سوریه همواره مایه دلگرمی ملت و دولت سوریه بوده است.

رئیس مجلس سوریه با انتقاد از سیاست‌های عربستان، قطر و ترکیه در بحران سوریه تصریح کرد: کمک‌های تسلیحاتی و نظامی این 3 کشور در جهت کمک به امنیت رژیم صهیونیستی بوده و باعث گسترش ناامنی و خشونت در منطقه شده است.

جهاد اللحام در ادامه عربستان سعودی را بزرگترین دشمن جهان اسلام خواند و افزود: تفکرات وهابیت سعودی باعث گسترش گروه‌های افراطی و تروریستی در منطقه گردیده است.

وی در پایان افزود: کشورهای اسلامی و سازمان ملل متحد باید نقش پررنگ‌تری در تحولات منطقه‌ای ایفا کنند.

در ادامه این دیدار طرفین درباره آخرین تحولات منطقه به ویژه اوضاع یمن و سوریه گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.

سفر رییس مجلس سوریه به ایران محمد جهاد اللحام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر