کد خبر: 281079 A

سیدحسن خمینی:

ایلنا: یادگار امام (ره) تأکید کرد: یک نظام و مجموعه حاکمیتی علاوه بر آنکه شکم گرسنگان را باید سیر کند و محتاج و درمانده را به سرمنزل برساند، باید کاری کند که احتیاج و فقر از بین برود.

به گزارش ایلنا٬ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با جمعی از جهادگران وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به روایتی از امام کاظم (ع) اظهار کرد: بر اساس این روایت کسانی که خداوند عهد خود را به آنها واگذار کرده٬ باید فقرا را ارتقا داده تا فاصله طبقاتی کم شود.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی هنگام شکل‌گیری یکی از وظایف خود را مقابله با فاصله طبقاتی و مبارزه با استضعاف می‌دانست. باید توجه کرد که این به معنای جنگ فقیر و غنی نیست؛ بلکه به معنای جنگ بر سر فقر و غنا و آن نظم و نظامی است که به فاصله طبقاتی می‌انجامد.

وی تاکید کرد: نباید اینگونه باشد که در جامعه و نظام روابط اجتماعی و قوانین و مقررات به شکاف فقیر و غنی بینجامد، بلکه همه باید غنی باشند و جهاد سازندگی با همین هدف شکل گرفت؛ زیرا در هر جامعه‌ای، ولو مدینه النبی(ص) باشد، فقر وجود دارد.

سید حسن خمینی گفت: جهاد سازندگی شکل گرفت تا فقرا بالا آمده، و آرام آرام غنی شوند و بتوانند دست دیگران را هم بگیرند و در روستاها و مناطق کوچک سایر افراد را با قدرت توانمندسازی خود به غنا برسانند؛ زیرا هدف صرفا سیر کردن شکم افراد نیست و این گام اول است؛ یک نظام و مجموعه حاکمیتی علاوه بر آنکه شکم گرسنگان را باید سیر کند و محتاج و درمانده را به سرمنزل برساند، باید کاری کند که احتیاج و فقر از بین برود.

وی افزود: جهاد سازندگی تلاش بسیار موفق و ارزشمندی در راستای نیت بسیار پاکی بود که در دفاع مقدس با تلاش‌های بی‌نظیر خود با عنوان سنگرسازان بی‌سنگر افتخار آفرید.

به گزارش ایلنا به نقل از جماران پیش از سخنان یادگار امام (ره)، حجت‌الاسلام و المسلمین عالمی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی سخنان کوتاهی را ایراد کرد.

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر