کد خبر: 281093 A

در جلسه شورای عالی اداری به ریاست جهانگیری تصویب شد؛

ایلنا: جلسه شورای عالی اداری پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری با اشاره به دستورالعمل و ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاه‌های اجرایی کشور که جهت تقویت توان کارشناسی و ارتقاء کیفیت تصمیم سازی دستگاه‌های اجرایی تهیه شده، بر اهمیت توجه به نیروهای تحصیل‌کرده و نخبه کشور و استفاده از این نیروها در جهت توسعه کشور تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور افزود: با گزینش نخبگان و افراد توانمند در بدنه اداری، علاوه بر تقویت توان کارشناسی دستگاه‌ها و تربیت نیروهای لازم، مشوقی برای ماندن این افراد در کشور و تبدیل شدن به مدیران توانمند آینده فراهم خواهد شد.

در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش، دادگستری، کشور، تعاون کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و استانداران تهران و زنجان نیز حضور داشتند، دستورالعمل و ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاه‌های اجرایی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهادهای مختلف، کلیات آن به تصویب رسید.

بر اساس این دستورالعمل وزارتخانه‌ها و موسسه‌های دولتی می‌توانند با مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و از محل تغییر عنوان پست‌های بلاتصدی خود، نسبت به تامین برخی از نیروهای متخصص مورد نیاز خود تحت عنوان "دستیار" در ستاد دستگاه اجرایی اقدام کنند.

در ادامه این نشست همچنین به منظور کاهش تصدی‌گری دولت، تفکیک وظایف حاکمیتی از تصدی‌های قابل واگذاری و همچنین تقویت نقش سیاست گذاری، برنامه ریزی، هدایت، راهبری، نظارت و کنترل بر توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه، پیشنهاد انحلال شرکت مادرتخصصی حمل و نقل ریلی کشور تصویب شد.

بر اساس توضیحات نماینده وزارت کشور، بخشی از امور تصدی‌گری این شرکت توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود و سایر وظایف آن نیز از طریق یک دفتر در سازمان شهر داری‌ها و دهیاری‌های کشور پیگیری خواهد شد.

اسحاق جهانگیری جلسه شورای عالی اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر