کد خبر: 285520 A

امیر اسماعیلی:

ایلنا: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: سامانه‌های مورد نیاز پدافند هوایی به صورت بومی تولید می‌شود.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در حاشیه محفل انس با قرآن این قرارگاه گفت: تجهیزات راداری، شنود الکترونیکی، موشکی، توپخانه ای و دیده‌بانی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در سال‌های پس از تفکیک از نیروی هوایی، گسترش زیادی پیدا کرده و ما سعی می‌کنیم این گسترش را افزایش دهیم.

وی همچنین گفت: اولویت دفاعی کشور، دفاع از هوا و فضای جمهوری اسلامی ایران است و افزایش سامانه‌های پدافند هوایی، همواره پیام صلح و دوستی داشته، همانگونه که اسلام واقعی پیامی جز دوستی و محبت ندارد.

سرتیپ اسماعیلی در ادامه خاطر نشان کرد: فضای ایران یک فضای با قداست است و ورود و خروج از این فضا باید با هماهنگی و اجازه باشد، همانگونه که این حق برای همه کشورهای تابع قوانین هوانوردی محفوظ است و این اقتدار در جمهوری اسلامی ایران با وجود همه تحریم ها و تهدیدها وجود دارد.

وی در پایان افزود: ما توانسته ایم تمامی سامانه های مورد نیاز خود را به صورت بومی تولید کنیم و همانگونه که رزمندگان و شهدای این کشور در هشت سال دفاع مقدس ایستادند و این امنیت را فراهم کردند به یاری خداوند، پدافند هوایی و سربازان آن هم در راه حفظ امنیت و اقتدار کشور از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر