کد خبر: 285624 A

در گفت‌وگوی امیرعبداللهیان با نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن مطرح شد:

ایلنا: در تماس تلفنی امروز نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در خصوص آخرین تحولات یمن و گفت‌وگوهای گروه‌های یمنی در ژنو رایزنی شد.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان بر ضروت توقف فوری حملات نظامی علیه مردم یمن تاکید و اظهار داشت: اگرچه سازمان ملل در این مرحله از مذاکرات موفق به برقراری آتش بس نگردید اما انتظار می‌رفت تلاش‌های جدی و فوری برای برقراری مناطق سبز در داخل یمن و تعیین بنادر و فرودگاه برای سرعت بخشیدن به عملیات ارسال کمک‌های  انساندوستانه انجام می‌گرفت.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های سازمان ملل در ارسال کمک‌های انساندوستانه و برگزاری گفت‌وگوهای واقعی بین گروه‌ها و احزاب یمنی حمایت می‌کند و معتقد است بحران یمن، صرفا از مسیر سیاسی و گفت‌وگو قابل حل است و راهکار دیگری ندارد.

معاون وزیر امور خارجه در این گفت‌وگوها آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارسال فوری کمک‌های بیشتر انساندوستانه از طریق سازمان ملل به سراسر یمن اعلام کرد

اسماعیل ولد الشیخ احمد نیز در این گفت‌وگو تلاش‌های سازمان ملل در مذاکرات ژنو برای دستیابی به توافق بین گروه ریاض و گروه یمن تشریح کرد و اظهار داشت: در مذاکرات ژنو فاصله زیادی بین دیدگاه‌های دوطرف وجود داشت اما سازمان ملل بر ضرورت گفت‌وگوها تاکید دارد.

نماینده ویژه دبیرکل افزود: راهی جز گفت‌وگو نیست و سازمان ملل همچنان به تلاش‌های خود برای دستیابی به توافق در مسیر گفت‌وگوها و نزدیک کردن دیدگاه‌ها  ادامه می‌دهد.

وی همچنین با تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در پیگیری عملیات امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده از جنگ در یمن ابراز امیدواری کرد تا راه‌های سبز امدادرسانی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن به نتیجه برسد.

وی افزود که سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس، کمک‌های انسانی و گفت‌وگو تا حصول نتیجه تلاش خواهد کرد

حسین امیرعبداللهیان توقف حمله عربستان به يمن اسماعیل ولد الشیخ احمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر