کد خبر: 291100 A

روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با رییس جمهور ترکیه:

ایلنا: رییس جمهور در گفت و گویی تلفنی با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، ضمن تبریک عید سعید فطر و با اشاره به توافق ایران با ۱+۵ اظهارداشت: این توافق دررابطه ایران با همسایگانش بویژه ترکیه تاثیرگذارخواهد بود.

به گزار ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این گفت وگوی تلفنی که پنجشنبه شب انجام شد، گفت: ما تحریم های ظالمانه را پشت سر گذاشتیم و توانستیم به راه حل های قابل قبولی دست پیدا کنیم.

روحانی درخصوص همکاری تهران - آنکارا برای کمک به ثبات منطقه نیز گفت: درامورمنطقه ای چشم امید مردم منطقه به همکاری‌های ما دوخته شده و ما می‌توانیم با همکاری یکدیگر به یک راه حل برد- برد درمنطقه دست پیدا کنیم.

رییس جمهوری افزود: دراین ارتباط ضرورت دارد تعاملات فی‌مابین برای ریشه کنی تروریسم افزایش یافته و با مسئله تروریسم در منطقه که می‌تواند ثبات کشورها را بهم بزند، مقابله کنیم.

دراین مکالمه تلفنی همچنین رییس جمهور کشورمان ازهمکاری های طرف ترکیه ای در سال های گذشته درزمینه مسئله هسته ای قدردانی کرد.

رییس جمهوری ترکیه نیزدراین گفت و گوی تلفنی با تبریک عید سعید فطر وموفقیت های به دست آمده درمذاکرات هسته ای اظهارداشت: ما آماده همکاری درمسائل منطقه ای هستیم و ازطریق تعامل نزدیک دستگاههای مختلف دو کشور خواهیم توانست به این امر مهم کمک نماییم.
آقای اردوغان به توسعه روابط دو کشورهم اشاره نمود وگفت: باید توسعه روابط را پیگیری نماییم و ازطریق همکاری به تعمیق آن کمک نماییم.

ایران و ترکیه روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با رییس جمهور ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر