کد خبر: 291118 A

سناتورهای دموکرات آمریکایی:

ایلنا: سناتورهای دموکرات آمریکا بر این باور هستند هرگونه مخالفت با توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ مشروعیت رئیس‌جمهوری این کشور را زیر سوال می برد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، «کریس مورفی» سناتور دموکرات آمریکایی گفت: هرگونه مخالفت با توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ ضربه ای محکم به مشروعیت قانونی ریاست‌جمهوری این کشور است.

مورفی گفت: مخالفت با توافق ایران ضربه‌ای محکم به مشروعیت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری فعلی یا هر رئیس‌جمهوری دیگری است که با مذاکره به توافق دیپلماتیک دست پیدا کند.

وی افزود: این یک لحظه استثنایی است که ایالات متحده، متحدان اروپایی، روسیه و چین برای پیشبرد اهداف نظر یکسانی دارند و اگر کنگره آمریکا بخواهد آن را رد کند، گمان نمی‌کنم در آینده رئیس‌جمهوری باشد که بتواند کنار متحدان و مخالفان برای دستیابی به توافق به مذاکره بپردازد.

سناتور دموکرات تصریح کرد: جمهوری خواهان در کنگره قانونی بودن دیپلماسی را به عنوان یکی از ابرازهای ریاست‌جمهوری درک نمی کنند.

مورفی ادامه داد: جمهوری‌خواهان به جنگ ما علیه گروه تروریستی داعش یا دیگر درگیری‌هایی که در منطقه خاورمیانه در جریان است کاری ندارند اما، به هر اقدامی برای رد توافق دیپلماتیک ایران دست می‌زنند.

ایلنا توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ کریس مورفی مشروعیت قانونی ریاست‌جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر