کد خبر: 291734 A

نوبحت در پاسخ به ایلنا مطرح کرد؛

ایلنا: سخنگوی دولت گفت: با افزایش سرمایه‌گذاری‌٬ تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی راه می‌افتد و از این طریق خیلی از کارگرهایی که ماه‌ها حقوق نگرفته‌‌اند٬ می‌توانند حقوق خود را استیفاء کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه با توافق صورت گرفته هسته‌ای٬ دولت چه برنامه‌ای برای حمایت از کارگرانی که قرار است در شرکت‌های بزرگی که به ایران خواهند آمد٬ به‌ویژه آنهایی که در مناطق آزاد مشغول به کار هستند دارد؟ و اینکه دولت چقدر برنامه‌ریزی کرده با ورود کالاهای خارجی مشکلات معیشتی کارگران زیادتر نشود٬ گفت: با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها٬ تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی راه می‌افتد و از این طریق خیلی از کارگرهایی که ماه‌ها حقوق نگرفته‌‌اند٬ می‌توانند حقوق خود را استیفاء کنند. حتی تعدادی از افرادی که فاقد شغل هستند نیز می‌توانند وارد بازار کار شوند. قطعا اقدامات حمایتی در این زمینه انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه نگاه حمایتی دولت به کارگران از این پس چگونه است٬ افزود: در گزارش مرکز آمار ایران اعلام شد که از بهار 93 تا بهار 94، 800 هزار نفر وارد بازار کار شدند؛ اگرچه 117 هزار نفر از این تعداد موفق نشدند در بازار کار بمانند٬ اما 700 هزار نفر  شغل پیدا کردند.

سخنگوی دولت گفت: متاسفانه تمرکز برخی رسانه‌ها تنها روی 117 هزار نفری بود که موفق به ورود بازار کار نشدند٬ ما هم دوست داشتیم که به میزان درخواست‌کنندگان کار بتوانیم شغل ایجاد کنیم٬ اما شما بهتر می‌دانید که تعداد متولدان دهه 60 به گونه‌ای است که چنین امکانی را به ما نمی‌دهد٬ اما قطعا به کارگران و افرادی که فاقد شغل هستند٬ کمک خواهیم کرد. خواهش من از رسانه‌ها این است که به نحوی شایسته اطلاع‌رسانی کنند.

محمد باقر نوبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر