کد خبر: 294077 A

روحانی در جلسه اقتصاد مقاومتی

ایلنا: رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: مناطق آزاد باید به جای واردات بر توسعه صادرات تمرکز کنند و شرایط لازم برای استفاده از فرصت پساتحریم فراهم شود.

به گزارش ایلنا، رئیس‌جمهور در یکصد و نوزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی، با تاکید بر ضرورت ادامه روند اصلاحات ساختاری و مبارزه با رانت و مفاسد اداری در مناطق آزاد کشور، خواستار آن شد که مدیریت مناطق آزاد به سرعت شرایط لازم را برای استفاده از فرصت پساتحریم در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی و گسترش تولید صادرات گرا فراهم کند.

در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی تشکیل شد، گزارشی از وضعیت مناطق آزاد کشور ارائه گردید و مسایل و مشکلات تجارت و ترانزیت و سیاست‌های تقویت زمینه‌های تخصصی هر یک از مناطق و تشویق سرمایه‌گذاری و تولید در آنها، مورد بررسی قرار گرفت.

روحانی در این جلسه تصریح کرد: مناطق آزاد در کشور باید به جای تمرکز بر واردات، به هدف اولیه تاسیس خود که توسعه صادرات بوده است٬ نزدیک‌تر شوند و برای این کار باید بهترین خدمات تجاری لازم در حوزه خدمات بانک، بیمه و حمل و نقل در سطح استانداردهای بین المللی ارائه شود و زمینه‌های تولید ارزش افزوده با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و با کمترین بروکراسی فراهم گردد.

حسن روحانی ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی
نرم افزار موبایل ایلنا