کد خبر: 294506 A

مرتضوی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: دادستان پیشین تهران گفت: ارتباطم با بابک زنجانی افتراست و بحث جدیدی نیست و در گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی به آن اشاره شده بود.

سعید مرتضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به جلسه روز گذشته رسیدگی به پرونده تخلف در سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: روز گذشته قرار شد دادگاه درخواست من در مورد ضرورت احضار آقایان ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی را مورد بررسی قرار دهد و تا پایان امروز تصمیم‌گیری کند که حکم جلب برای آقای ربیعی و نوربخش صادر شود یا نه.

دادستان پیشین تهران ادامه داد: ما در این مورد٬ لایحه خود را به دادگاه داده‌ایم و طبق آیین‌دادرسی کیفری تصمیم‌گیری در این خصوص با قاضی و دادگاه است که این تصمیم تا پایان وقت اداری امروز مشخص خواهد شد.

رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی گفت: در صورتی که دادگاه در این مورد تصمیمی درباره عدم جلب آقای ربیعی و نوربخش اتخاذ کند، تا شنبه هفته آینده فرصت دارم لایحه آخرین دفاعیه خود در مورد هر دو پرونده؛ یعنی تامین اجتماعی و کهریزک را تقدیم دادگاه کنم.

دادستان پیشین تهران تاکید کرد: رسیدگی به پرونده تامین اجتماعی و کهریزک متفاوت است. در پرونده کهریزک جلسات دادگاه به پایان رسیده و دادگاه پس از دریافت آخرین لایحه دفاعیه من وارد شور و صدور حکم نهایی می‌شود٬ اما روند پرونده تامین اجتماعی بستگی به تصمیم امروز دادگاه دارد و زمان صدور حکم در این پرونده هنوز مشخص نیست. با این حال قاعدتا دادگاه بعد از ارائه لایحه دفاعیه٬ یک هفته برای صدور رای فرصت خواهد داشت.

مرتضوی در مورد اظهارات روز گذشته عبدالحسین روح‌الامینی مبنی بر اینکه شکایتش از مرتضوی جدید نیست، عنوان کرد: البته مصاحبه آقای روح‌الامینی را مطالعه نکردم اما آنطور که شنیدم به نظر می‌رسد او در این صحبت‌ها کلی‌گویی کرده است.

وی افزود: طی لایحه مفصلی در 51 صفحه تمامی مطالب و احکام مربوط به این پرونده را منعکس کردم. طی 6 سال آنها همه نوع اتهامی را به من وارد کردند و دادسرای کارکنان دولت نیز به این شکایت‌های رسیدگی کرد و حدود 100 صفحه در مورد همه این اتهاماتی که به من زدند، قرار منع پیگرد صادر شد.

دادستان پیشین تهران ادامه داد: در مورد شکایت آقای جوادی‌فر و کامرانی هم در بیش از 8 رای نهایتا قرار منع تعقیب صادر شد و تبرئه شدم. حتی در یک مورد هم صراحتا به شکایت آقای روح‌الامینی رسیدگی شد. اگر او شکایت جدیدی را از من مطرح نکرده بود٬ چرا در جلسه اخیر فقط به شکایت روح‌الامینی رسیدگی می‌شود؟ ضمن اینکه برای شکایت‌های گذشته آنها رای صادر شده و دیگر نیاز به تشکیل مجدد جلسات دادگاه نبود٬ پس همه اینها نشان می‌دهد او شکایت جدیدی را مطرح کرده است. سایر مطالبی هم که از سوی او مطرح ‌شده مباحث فرعی و حاشیه‌ای است.

مرتضوی در پاسخ به سوالی درخصوص ارتباط او با بابک زنجانی و قراردادهای غیرقانونی، گفت: این مسئله را تایید نمی‌کنم٬ اینها اصلا دروغ و افتراست. ضمن اینکه این موضوع بحث جداگانه و جدیدی نیست و از ابتدا در گزارش تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی به آن اشاره شده بود.  

سعید مرتضوی دادگاه مرتضوی پرونده کهریزک تخلفات مرتضوی در تامین اجتماعی شکایت مرتضوی از ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا