کد خبر: 295583 A

در تماس تلفنی امیرعبداللهیان با ولد الشیخ مطرح شد:

ایلنا: در تماس تلفنی معاون وزیر امور خارجه کشورمان و نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن در خصوص آخرین تحولات یمن رایزنی و تبادل نظر شد.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به دیدگاه اصولی و پایدار جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل مسائل منطقه‌ای از طریق گفت‌وگو و راهکار سیاسی و رایزنی‌های اخیر با مقامات کشورهای منطقه در این خصوص، اظهار کرد: تشدید وضعیت جنگی و ادامه اقدامات نظامی برخی کشورها در یمن نه تنها کمکی به حل بحران نمی‌کند بلکه روند حل آن را پیچیده و دشوار می‌سازد.

وی افزود: متاسفانه جامعه جهانی نسبت به آن‌چه در یمن می‌گذرد سکوت کرده و کشتار مردم مظلوم و بی دفاع این کشور بویژه زنان و کودکان مغایر با اصول بین‌المللی حقوق بشردوستانه است و مسببان حملات نظامی باید آثار و عواقب مترتب بر آن را بپذیرند.

وی ادامه داد: تهران همچنان بر نقش سازنده سازمان ملل در کمک به حل سیاسی بحران تاکید دارد و معتقد است توقف اقدامات نظامی، تقویت روند سیاسی و گفتگوی یمنی یمنی تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی یمن است.

ولد الشیخ احمد در این تماس تلفنی با اشاره به رایزنی هایش در منطقه گفت: پیروزی اصلی در یمن از آن صلح و نه جنگ است.

وی افزود: تنها راهکار پیش روی بحران یمن، سیاسی است و سازمان ملل همچنان از ایده تکمیل روند سیاسی و گفت‌وگو برای دستیابی به آتش بس پایدار و توافق سیاسی بین گروه‌ها و احزاب یمنی تلاش می‌کند.

نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن تاکید کرد: بدون شک توسل به راهکار سیاسی و اجتناب از جنگ به نفع همه در یمن و منطقه است.

امیرعبداللهیان از ولد الشیخ برای سفر به تهران و رایزنی بیشتر دعوت کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و آفریقا نیز در خصوص جدیدترین تحولات یمن مذاکره و تبادل نظر کرد.

حسین امیرعبداللهیان اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده سازمان ملل در امور یمن
نرم افزار موبایل ایلنا