کد خبر: 295655 A

در یادداشت تفاهمی صورت گرفت؛

ایلنا: در دیدار روسای مرکز تایید صلاحیت ایران و ترکیه، چارچوب همکاری‌های دو کشور در قالب یک یادداشت تفاهم تنظیم و به امضا طرفین رسید.

به گزاش ایلنا، علیرضا خاکی فیروز رئیس مرکز تایید صلاحیت ایران که به دعوت سازمان تایید صلاحیت ترکیه به آنکارا سفر کرده، در مرکز این سازمان ضمن مذاکره با خلیل ابراهیم چتین دبیرکل و عضو هیات مدیره و دیگر مقامات این سازمان، از تاسیسات سازمان تایید صلاحیت ترکیه نیز بازدید کرد.

در این گفت‌وگوها دو طرف در خصوص همکاری در چگونگی برقراری قابلیت ردیابی آزمایشگاه‌های کالیبراسیون نیز بحث و تبادل نظر کردند.

در پایان این گفت‌وگوها، چارچوب همکاری‌های دو کشور در قالب یک یادداشت تفاهم تنظیم و میان مرکز تایید صلاحیت ایران و سازمان تایید صلاحیت ترکیه به امضا رسید.

یادداشت تفاهم مذکور توسط علیرضا خاکی فیروز رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران NACI و خلیل ابراهیم چتین دبیرکل و عضو هیات مدیره turkak در محل مرکز سازمان تایید صلاحیت ترکیه امضا شد.

علیرضا خاکی فیروز به دنبال انعقاد این سند گفت: دو طرف توافق کرده‌اند که به منظور شناسایی و رفع موانع فنی یا اداری در حوزه تائید صلاحیت همکاری‌های دو جانبه را توسعه و زمینه‌های مربوط به برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی را به طور مشترک فراهم آورند.

همچنین روسای سازمان‌های تائید صلاحیت دو کشور توافق کردند تا بازدیدهای مطالعاتی لازم را جهت انجام گواهی مشاهده و فعالیت در حوزه‌های مورد علاقه مشترک گروه‌های ارزیابی طرفین را برای ارزیابان، ارزیابان ارشد و کارشناسان فنی سازماندهی نمایند.

وی با اشاره به اینکه برنامه عمل این یادداشت تفاهم پس از عزیمت کارشناسان سازمان تایید صلاحیت ترکیه به ایران، تنظیم و به امضا خواهد رسید، گفت: با امضای برنامه عمل و زمانبندی فعالیت‌های درج شده در یادداشت تفاهم، مبادلات بازرگانی و تجاری بین دو کشور با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

ایران ایران و ترکیه ترکیه صلاحیت تایید
نرم افزار موبایل ایلنا