کد خبر: 295817 A

به‌منظور بررسی اوضاع عراق و منطقه؛

ایلنا: امیر حزب جماعت اسلامی اقلیم کردستان عراق با معاون عربی‌وآفریقای وزارت خارجه کشورمان دیدار و پیرامون اوضاع عراق و منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش  ایلنا٬ حسین امیرعبداللهیان در دیدار علی باپیر، با اشاره به ضرورت انسجام و تمامیت ارضی عراق و مشارکت سیاسی همه اقوام و طوایف این کشور منطبق با قانون اساسی در راستای حفظ منافع همه عراقی‌ها، بر روابط دوستانه و برادرانه جمهوری اسلامی ایران با دولت و ملت عراق تأکید کرد.

وی همچنین با تأکید بر حمایت از محور مقاومت در منطقه و ملت‌های مظلوم، مبارزه صادقانه با تروریسم را به عنوان اصول تغییر ناپذیر سیاست خارجی کشورمان ذکر کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پیچیدگی شرایط منطقه، تندروی و افراط گرایی را فتنه وارداتی به کشورهای جهان اسلام برشمرد و اتحاد اسلامی، همکاری منطقه‌ای و دوری از فروافتادن در توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را راهکار عبور دولت‌های منطقه از شرایط سخت کنونی دانست.

امیر حزب جماعت اسلامی اقلیم عراق نیز در این دیدار با اشاره به اینکه انسجام عراق و وحدت اقوام و طوایف در این کشور، زمینه استمرار حضور داعش را از بین خواهد برد، افزود: تفرقه و اختلاف کنونی در جهان اسلام، وضعیتی غیرطبیعی و نتیجه توطئه‌های دشمنان اسلام است.

وی با تأکید بر نقش مهم و اثرگذار ایران در منطقه و جهان اسلام، خواستار تلاش بیشتر کشورمان برای تحکیم وحدت و همکاری بین کشورهای اسلامی شد.

علی باپیر شرایط کنونی منطقه و جهان اسلام را صرفاً به نفع رژیم صهیونیستی دانست و اضافه کرد: کشورهای اسلامی می‌بایست تمام توان خود را برای مقابله با افراط گرایی، رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام بکار گیرند.

حسین امیرعبداللهیان حزب جماعت اسلامی اقلیم کردستان عراق علی باپیر
نرم افزار موبایل ایلنا