کد خبر: 296252 A

حبیبی:

ایلنا: دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: موتلفه هیچ نامزد مستقلی در سراسر کشور معرفی نمی‌کند و با ایجاد شورایی به نام شورای ائتلاف اصولگرایان زمینه را برای همکاری احزاب اصولگرا فراهم می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ محمد نبی حبیبی در نشستی با حضور خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: ما از بیش از یک سال و نیم پیش تا امروز بحث‌ها و تبادل‌‌نظرهای فراوانی برای حضور پرقدرت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان را آغاز کردیم و بر این اساس آقای بادامچیان در حزب موتلفه مسئولیت بحث‌های انتخاباتی را برعهده دارد.

حبیبی اعلام کرد: تمام تلاش ما این است که از تمام ظرفیت‌های حزب موتلفه برای ائتلاف میان احزاب و جریان‌های اصولگرا استفاده کنیم و بر این اساس حزب موتلفه هیچ نامزد مستقلی را در سراسر کشور معرفی نخواهد کرد و ما تلاش خواهیم کرد با ایجاد شورایی به عنوان عقل جمعی اصولگرایان تحت نام شورای همگرایی یا شورای ائتلاف اصولگرایان زمینه را برای همکاری احزاب اصولگرا فراهم کنیم.

وی افزود: بحث دیگر در خصوص لزوم همکاری با روحانیت به عنوان پیشکسوتان ما مطرح شده که توجه به یک نکته دراین خصوص اهمیت دارد و آن اینکه روحانیتی که با خط مبارک انقلاب و رهبری زاویه داشته باشد مورد نظر ما نیست و طبعا ما نیز به همان میزان با چنین روحانیتی زاویه داریم با این حال اگر امکان همکاری با روحانیتی اصیل فراهم شود٬ پیروزی اصولگرایان در انتخابات قطعی است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: گره زدن همه مشکلات اقتصادی به بحث تحریم‌ها کار ناشایستی است و همانطور که وزیر اقتصاد دولت یازدهم هم اعلام کرد٬ کسانی که گمان می‌کنند با لغو تحریم‌ها همه مشکلات به یکباره مرتفع می‌شود اشتباه می‌کنند.

وی افزود: بنابر مشاوره‌هایی که ما با کارشناسان اقتصادی داشتیم٬ اثر تحریم‌ها در اقتصاد ما 20 الی 25 درصد است. البته ما می‌بایست با کشورهای خارجی مراوده کنیم٬ اما اگر نگاه و امیدمان صرفا به خارج از کشور باشد به مشکل برخواهیم خورد.

دبیر کل موتلفه اسلامی با اشاره به اصل 44 یادآور شد: این موضوع همواره توسط همه دولت‌ها مورد کم‌لطفی قرار گرفته است و امروز دولت یازدهم موظف به بذل توجه ویژه به این مسئله است.

حبیبی همچنین ادامه داد: ما از ابتدا با مذاکرات هسته‌ای موافق بودیم و بدون اینکه حتی یک بار مخالفت کنیم همواره از تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای حمایت کرده‌ایم و اکنون نیز در همان موضع قرار داریم با این حال قطعنامه اخیر سازمان ملل به خصوص بخشی که مربوط به موشک‌های بالستیک است٬ به‌هیچ عنوان مورد پذیرش ما نیست و همچنین پروتکل الحاقی را هم کاملا برخلاف قانون می‌دانیم.

وی افزود: اگر ما توان دفاعی کنونی را نداشتیم و اگر آمریکا یی ها و اروپاییها مطمئن بودند با یک هفته بمباران هوایی طومار جمهوری اسلامی ایران در هم پیچیده خواهد شد ذره ای تردید نمی کردند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره  به نطق نوروزی سال 92 مقام معظم رهبری اعلام کرد: به عنوان یک فرد مطلع می‌گویم جمهوری اسلامی ایران توان این را دارد که در صورتی که بخواهد درسی به رژیم صهیونیستی بدهد که تا ابد فراموش نکند. به لطف الهی ما این توان را داریم و اگر این توان موجود نبود اساسا با ما مذاکره نمی‌کردند.

حبیبی تصریح کرد: ما به عنوان یک حزب معتقدیم که تحزب باید در کشور تعمیم یابد و با ایجاد رقابت میان احزاب واجد شرایط شاهد تشکیل دولت، مجلس و شوراهای شهری و روستایی حزبی باشیم.

وی افزود: برنامه های حزب موتلفه اسلامی نیز از سال‌ها پیش بر همین اساس شکل گرفته است.

حبیبی در پایان اعلام کرد: با وجود انتقادهایی که در حزب موتلفه اسلامی به دولت داریم٬ خود را پشتیبان اصولی دولت‌هایی می دانیم که مورد تنفیذ رهبری قرار گرفته‌اند و منظورمان از پشتیبانی اصولی این است که مداح بی‌چون‌وچرا و منتقد بی‌منطق دولت نیستیم٬ اما در مواردی که دولت کار مثبتی انجام دهد پشتیبانی خواهیم کرد.

محمد نبی حبیبی
نرم افزار موبایل ایلنا