کد خبر: 296351 A

پس از قرائت بیانیه‌ای؛

ایلنا: مهدی هاشمی که با حکم دادگاه به حبس محکوم شده بود٬ لحظاتی قبل وارد اوین شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ مهدی هاشمی که برای اجرای حکم امروز باید خود را به زندان اوین معرفی می‌کرد٬ بعد از خداحافظی با همراهان و قرائت متنی در جمع خبرنگاران وارد بازداشتگاه اوین شد.

عفت مرعشی٬ فاطمه و محسن هاشمی٬ سید محمود علیزاده طباطبایی و سید وحید ابوالمعالی وکلای مهدی هاشمی از جمله کسانی بودند که با مهدی هاشمی به زندان اوین آمده بودند.

متن بیانیه‌ای که مهدی هاشمی پیش از رفتن به اوین قرائت کرد٬ به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
ملت بزرگ و فهیم ایران

اکنون که براساس حکم محاکم قضایی برای تحمل کیفری که آن را عادلانه و قانونی ندانسته٬ بلکه اغراض سیاسی را در آن عامل اصلی می‌دانم٬ مهیا گشته‌ام٬ به عنوان یک عضو خانواده بزرگ انقلاب اسلامی که همواره در خدمت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بوده و خواهم بود، به منظور صیانت و دفاع از حیثیت و شخصیت مبارز و نستوه و خستگی‌ناپذیر یار دیرینه و وفادار حضرت امام خمینی(ره) و همراه و وفادار همیشگی مقام معظم رهبری؛ پدرم مظلوم و بزرگوارم٬ با توجه به عدم پذیرش خواست اینجانب مبنی بر علنی برگزاری  شدن دادگاه، بار دیگر درخواست اجازه پخش کامل و بدون حاشیه کلیه جلسات محاکمه اینجانب را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران داده‌ام و امیدوارم که این تقاضا مورد پذیرش واقع شود.

رجاء واثق دارم که این اقدام از سوءاستفاده افراد افراطی و مغرض در ضربه‌زدن به یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران پیشگیری خواهد کرد.

 

مهدی هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا