کد خبر: 298340 A

لاریجانی در مراسم تجلیل از آزادگان مجلس:

ایلنا: رییس قوه مقننه گفت: یک یا دو کشور در زمینه ایجاد آشفتگی در منطقه ماموریت جدیدی دارند که البته به ضرر آن دو کشور نیز است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در مراسم تجلیل از آزادگان مجلس که در مجلس برگزار شد، گفت: شما ایثارگران نماد مقاومت ملت هستید و در شرایط سخت که کشور نیاز داشت کمک کردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آزادگان سرمایه ملی کشور محسوب می‌شوند،‌ گفت: شما آزادگان معرف ایثارگری ملت هستید و در شرایط سخت اسارت، اسارت را تبدیل به فرصت کردید و با پایداری خود برای دنیا الگو شدید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آزادگان سرمایه ملی کشور محسوب می‌شوند،‌ گفت: آزادگان معرف ایثارگری ملت هستند که در شرایط سخت اسارت، اسارت را تبدیل به فرصت کرده و با پایداری برای دنیا الگو شدند.

 لاریجانی افزود: نتایج استقامت و پایداری شما ایثارگران باعث شد که برای ایران سرافرازی رقم بخورد و از نتایج آن بیداری کشورهای مسلمان بود که ایثارگری ملت ایران را مبنایی برای مقایسه قرار دادند.

وی تصریح کرد: برخی از کشورها در شرایط نامساعد منطقه مجبورند به کشورهای بزرگ تمسک جویند که البته آن کشورهای بزرگ محب مسلمانان نیستند.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: آمریکایی‌ها در کودتای 28 مردادماه بعد از مشروطه در حالیکه مردم ایران مردم سالاری را تمرین می‌کردند٬ با دولت ایران ستیز کردند و باعث شدند یک دیکتاتوری بدخیم در ایران دوباره حاکم شود و این کار آمریکایی‌ها را مردم ایران فراموش نخواهند کرد.

لاریجانی افزود: ملت ایران در برابر آمریکا مقاومت خواهد کرد به دلیل اینکه از آنان زخم دیده، براساس اسناد و مدارک پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، آمریکایی‌ها از صدام حمایت کردند. البته کشورهای غربی دیگری نیز اینکار را ادامه دادند که امیدوارم متنبه شده باشند٬ البته در رفتار آمریکایی‌ها تنبهی مشاهده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها بعد از جنگ تحمیلی نیز عملکرد خصمانه‌ای داشتند و با وجود اینکه ایران در موضوع هسته‌ای تخلفی نکرده بود باعث شدند 12 سال ماجرا علاوه بر 8 سال جنگ ادامه یابد و با ایران مشاجره کردند.

رئیس مجلس افزود: آمریکایی‌ها امروز باعث به وجود آمدن مصاف جدیدی شدند و در منطقه از عوامل اصلی به وجود آمدن جریان‌ها و آتش غیرطبیعی محسوب می‌شوند و نقش آنان در گروه‌های تروریستی فعال در افغانستان و عراق قابل لمس است. البته برخی کشورهای منطقه نیز در این ماجراها نقش دارند.

وی با بیان اینکه شرایط ایران بسیار حساس است،‌ گفت: در اطراف کشور ما توطئه شکل می‌دهند و رهبر معظم انقلاب به نیکی تعبیر داشتند که آمریکایی ها قصد دارند به مرور نفوذ و ایجاد شیطنت کنند و از هر روشی با کمال ناجوانمردی در این راه استفاده می‌کنند که موضوع اختلاف‌افکنی در میان فرقه‌های مسلمان از روش‌های آنان بوده و یک الی دو کشور نیز در زمینه ایجاد آشفتگی در منطقه ماموریت جدیدی دارند که البته به ضرر آن دو کشور نیز است بنابراین با توجه به دلایل مذکور شرایط کشور حساس بوده و باید از تجربیات گذشته استفاده شود.

لاریجانی با تاکید بر لزوم وفاق در درون کشور برای حل مسائل گفت: شرایط مختلف برای مردم کشور مانند مسائل اقتصادی باید تسهیل شود و مجلس و دولت در این زمینه تلاش خواهند کرد و قیامی در این زمینه لازم است و از برخی چیزها باید گذشت کرد.

وی افزود: اختلاف‌ها در کشورهای با ساختار دموکراتیک وجود دارد٬ اما باید مردم و مسئولان بصیر باشند و دستاوردهای به دست آمده حراج نشود.

رئیس نهاد قانونگذاری با تاکید بر لزوم صیانت از دستاوردهای خوب بدست آمده افزود: امیدوارم آزادگان و ایثارگران همیشه موفق و موید باشند.

در پایان این مراسم رئیس مجلس شورای اسلامی با اهدای لوح یاد بود از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس تجلیل کرد.

علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا