کد خبر: 298381 A

ظریف در دیدار عمار حکیم:

ایلنا: وزیر امور خارجه کشورمان گفت:جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط تهران و بغداد را همواره جزو اولویت‌های خویش می‌داند و از مبارزه دولت عراق با داعش که بی‌ثبات سازی امنیت و وحدت عراق را هدف قرار داده است، حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف در دیدار سید عمار حکیم با اشاره به نتایج سفرهای منطقه‌ای خویش به لبنان و سوریه اظهار داشت: سفر به لبنان و سوریه در پرتو نتایج توافق جمهوری اسلامی ایران با هدف رایزنی و جستجوی راه‌های برون رفت از بحران‌های جاری لبنان و سوریه صورت گرفت و با مقامات مختلف سیاسی، حزبی مسائل منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نتایج سفر به مسکو اظهار داشت: رایزنی‌های تهران – مسکو در راستای حمایت از حاکمیت و احترام به آرای مردم سوریه و پیدا کردن راههای معقول و مطابق با واقعیت‌های جاری، سازنده و مفید بود و عملا مخاطرات جدی ناشی از ریشه فزاینده افراطیگرایی و خشونت‌های ضدانسانی داعش را اولویت‌های منطقه قرار داد. 

وی با اشاره به تحولات جاری عراق اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط تهران و بغداد را همواره جزو اولویت‌های خویش می‌داند و از مبارزه دولت عراق با داعش که بی‌ثبات سازی امنیت و وحدت عراق را هدف قرار داده است، حمایت می‌کند. 

آقای عمار حکیم با تشریح آخرین تحولات داخلی عراق اظهار داشت: عراقی‌ها در مبارزه با داعش در چهارچوب راهنمائیهای مرجعیت، گامهای موثر و بلندی را برداشته‌اند. 

عمار حکیم با تبیین آثار اقدامات و فعالیت‌های گروه‌های بسیج مردمی با همکاری ارتش عراق اظهار داشت: این رویکرد موجب موفقیتهای بزرگی در راستای برقراری امنیت و اعمال حاکمیت واقعی عراق را فراهم ساخته است. 

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق اظهار داشت: تلاشهای وحدت آمیز صفوف طیفهای مذهبی و ملی عراق در مقابل مخاطرات داعش موجب شده تا تمامی آحاد مردم عراق اعم از مذاهب سنی، شیعی و مسیحی را در برابر چالشهای داعش در یک جبهه واحد و مستحکم نماید. 

آقای عمار حکیم با اشاره به آثار مثبت توافق هسته‌ای ایران و غرب گفت: آثار توافق ایران با غرب بر منطقه، صفحه جدیدی را فراروی تحولات منطقه باز نموده است و بسیاری از نخبگان و مردم منطقه این رویکرد را در نتیجه خردورزی رهبری جمهوری اسلامی ایران قلمداد می‌نمایند.

سفر عمار حکیم به ایران دیدار ظریف با عمار حکیم
نرم افزار موبایل ایلنا