کد خبر: 298445 A

حقیقت‌پور در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در تهیه لیست نمایندگان برای حضور در کمیسیون بررسی برجام سازوکار منطقی، عقلایی و دموکراتی طی شده است.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در توضیح نحوه انتخاب لیست مشترک فراکسیون رهروان ولایت و فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی برای تشکیل کمیسیون بررسی برجام گفت: پس از مذاکرات صورت گرفته ابتدا هر کدام از دو فراکسیون رهروان ولایت و اصولگرایان 5 نفر را انتخاب کردند و در ادامه 5 نماینده دیگر نیز به عنوان نامزدهای مرزی‌الطرفین انتخاب شدند.

وی در توضیح نحوه انتخاب 5 نماینده مرزی‌الطرفین اظهار داشت: این افراد از میان نمایندگانی که مورد اعتماد هر دو فراکسیون بودند، انتخاب شده و به نظر من در اعلام لیست نامزدها سازوکار منطقی، عقلایی و دموکراتیک طی شده است.

حقیقت‌پور همچنین در توضیح نحوه انتخاب لیست نهایی 23 نفره تصریح کرد: هشت نماینده‌ای که به لیست اولیه مشترک دو فراکسیون اضافه شدند و اسامی آنان توسط هیات رئیسه قرائت گردید، افرادی بودند که به صورت انفرادی و بنا بر حقی که برای همه نمایندگان محفوظ است، نام‌نویسی کردند و در نهایت مجلس تا ساعاتی دیگر با رای‌گیری از میان این 23 نفر، لیست نهایی 15 نفره کمیسیون ویژه بررسی برجام را تشکیل خواهد داد.

منصور حقیقت‌پور بررسی برجام کمیسیون ویژه بررسی برجام
نرم افزار موبایل ایلنا