کد خبر: 298586 A

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

ایلنا: رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: دشمنان برنامه‌ریزی گسترده‌ای علیه نظام انجام داده‌اند که بعد از توافق نهایی بتوانند در کشور نفوذ کرده و تأثیرگذار باشند

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم صبح امروز در جمع کارکنان و سربازان مرکز آموزش 01 نیروی زمینی ضمن گرامیداشت 26 مرداد، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، اظهار داشت: 26 مرداد سالروز ورود فرزندان سلحشور ملت قهرمان ایران و رادمرادن شجاعی است که هویت و سربلندی را در دوران اسارت به نمایش گذاشتند.

 رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: امروز دشمنان برنامه‌ریزی گسترده ای را علیه نظام اسلامی انجام داده‌اند که بعد از توافق نهایی بتوانند در این کشور نفوذ کرده و تأثیر گذار باشند، غافل از این که مردم ما چه در دوران انقلاب و چه در طول دفاع مقدس نشان داده اند که در برابر زورگویی‌ها تسلیم نمی‌شوند و هرچه تهدیدات بیشتر شود وحدت و انسجام ما بیشتر خواهد شد.

وی گفت: اسلام کامل‌ترین دین در میان ادیان الهی است که به همه دوران‌های زندگی انسان نگاه ویژه و برنامه کاملی دارد و هدف آن نیز سعادت انسان است و یکی از این دوران ها که اسلام به آن اهمیت و ارزش قائل شده، دوران جوانی است.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) همواره مسئولین و دست اندرکاران را مورد خطاب قرار می دانند و از آنان می‌خواستند به هرشکل ممکن برای پیشرفت امور مربوط به جوانان برنامه‌ریزی کنند. امام(ره) فرموده است که من به همه شما مسئولان و دست‌اندرکاران سفارش می‌کنم که به هر شکل ممکن وسایل ارتقای اخلاقی، اعتقادی، علمی و هنری جوانان را فراهم سازدید و آنان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزش‌ها و نوآروی‌ها همراهی کنید و روح استقلال و خودکفایی را در آنان زنده نگاه دارید. امام در این زمینه وظایفی را برای مسئولان مشخص فرمودند که بسیار عمیق و راهبردی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: از دیدگاه امام راحل (ره) راه‌های رشد و نقش‌آفرینی جوانان به عنوان نیروهای بالنده و پویا در این کشور باید هموار باشد. امام چاره اصلی جبران عقب ماندگی کشور را بازگشت به هویت انسانی و زنده ساختن روح توانایی و استقلال در جوانان می دانستند و برای نشان دادن نمونه‌های علمی و عملی این گزینه، جوانان غیور دوران دفاع مقدس را به یاد می آوردند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به توصیه های رهبر معظم انقلاب نسبت به جوانان اشاره کرد و افزود: ایشان تأکید دارند که پاسداری از نظام اسلامی وظیفه همه جوانان است. جوانان نباید راه را گم کنند و باید در هرمسئولیتی که قرار بگیرند در راستای حفاظت از قانون اساسی قدم بردارند. امروز باید همه ما خط امام (ره) را دنبال کنیم که همان اطاعت از ولایت و رهبری است.

به گفته حجت الاسلام آل هاشم، احساس مسئولیت، ایمان و بصیرت، امربه معروف و نهی از منکر، عدم تسلیم در برابر توطئه‌های دشمنان از جمله نکاتی است که باید مورد توجه جوانان قرار گیرید.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، از خدمات دولت به ویژه مجاهدان عرصه دیپلماسی قدردانی و خاطرنشان کرد: یکی از آرمان‌های نظام، امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب این است که در برابر دشمنان نباید تسلیم شد و این همان کاری بود تیم مذاکره کننده ما انجام داد.

حجت الاسلام آل هاشم در پایان با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان گفت: امروز ارتش که عمده نیروهایش را جوانان تشکیل می دهند، رسالت سنگینی برعهده دارد چرا که هرساله خیل عظیمی از جوانان وارد ارتش می شوند و قطعاً محیط ارتش بر آنان تأثیرگذار است و روحیه و شخصیت آنان را در سال های آتی زندگی شکل می دهد. بدون تردید نحوه برخورد با سربازان نگرش و بینش آنان نسبت به نظام و کشور را می‌سازد و در صورتی که این نگرش، نگرش مثبتی باشد موجب بروز رفتارهایی مثبت در جهت خدمت به مردم و نظام خواهد بود.

حجت الاسلام آل هاشم
نرم افزار موبایل ایلنا