کد خبر: 299612 A

فتاحی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا: یک نماینده مجلس نهم اظهار داشت: اینکه تندروها با هجمه‌های مختلف در پی حذف چهره‌های انقلاب باشند٬ راه به جایی نمی‌برد.

عابد فتاحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا٬  با اشاره به هجمه‌های اخیر علیه دولت در هفته دولت خاطرنشان کرد: مردم ما آگاهند و اینکه تندروها با هجمه‌های مختلف بخواهند عده‌ای را به نام ارتباط با سال ۸۸ و گروهی را به دلیل رابطه با فلان حزب، دسته‌ای را به نام جاسوسی برای انگلیس و جریانی را به خاطر نزدیکی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برانند، راه به جایی نمی‌برد. از رئیس جمهور کنونی به دلیل ارتباط با رئیس‌جمهور پیشین همین کشور انتقاد می‌کنند. پس مردم بالاخره طرفدار چه‌کسی باشند؟

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم با اشاره به کنایه‌های برخی نمایندگان علیه دولت و سیاست خارجی افزود: البته نمایندگان مجلس حق دارند٬ در خصوص مسائل مختلف اظهارنظر کنند٬ اما با توجه به اینکه چارچوب‌های کلان سیاست خارجی کشورمان با هماهنگی مقام معظم رهبری تعیین می‌شود و وزارت خارجه نیز همان سیاست‌ها را اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه مگر حضرت امام در مورد آیت‌الله هاشمی نفرمودند تا زمانی که هاشمی زنده‌است، انقلاب زنده خواهد بود، گفت: امروز کسانی که اساساً وزنی در سیاست کشور ندارند، برای تخلیه روحی خود با تندترین ادبیات از آیت‌الله هاشمی انتقاد می‌کند. آیا به فرض اینکه فرزندان و خانواده آقای هاشمی تخلف کرده‌‌اند،‌ می‌توانیم از ایشان به ناحق انتقاد کنیم؟

فتاحی در پایان تصریح کرد: همه باید ارزش‌های این کشور، انقلاب و خودمان را بدانیم و بزرگان انقلابمان را زنده‌به‌گور نکنیم. چرا که زنده‌به‌گور کردن کسانی که این انقلاب را تحقق بخشیدند، زنده‌به‌گور کردن انقلاب است. همه باید ارزش‌های این کشور، انقلاب و خودمان را بدانیم و بزرگان انقلابمان را زنده‌به‌گور نکنیم. چرا که زنده‌به‌گور کردن کسانی که این انقلاب را تحقق بخشیدند، زنده‌به‌گور کردن انقلاب است.

عابد فتاحی
نرم افزار موبایل ایلنا