کد خبر: 300960 A

اشتاین‌مایر در گفت‌وگوی تلفنی با لاریجانی:

ایلنا: رییس مجلس شورای اسلامی در توقف چند ساعته خود در فرانکفورت آلمان با وزیر امور خارجه این کشور گفت‌وگوی تلفنی انجام داد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در چهارمین اجلاس روسای مجالس جهان در مقرر سازمان ملل متحد عازم نیویورک است، اقامت کوتاهی در فرانکفورت داشت.

در این توقف کوتاه چند ساعته فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان که در برلین حضور داشت٬ طی تماس تلفنی ضمن اظهار خوشامدگویی به لاریجانی در خصوص مسائل مهم دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

اشتاین‌مایر با توجه به شرایط مناسب و مثبت بین‌المللی پس از مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ به ظرفیت قوی ایران برای همکاری اقتصادی اشاره کرد و افزود: شرایط برای گسترش روابط با ایران در همه زمینه‌ها فراهم است.

اشتاین‌مایر اظهار امیدواری کرد: در سفر مهرماه به ایران نسبت به بررسی زمینه توسعه همکاری‌ها اقدامات مثبتی انجام شود.

وی همچنین سفر اخیر زیگمار گابریل وزیر اقتصاد و قائم مقام صدر اعظم آلمان به ایران را در این زمینه بسیار مفید و موثر عنوان کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی هم در این گفت‌وگو به نقش مثبت آلمان در مذاکرات اخیر اشاره و اظهار امیدواری کرد که سرانجام سفرهای مقامات و شرکت‌های آلمانی به گسترش روابط اقتصادی منجر گردد.

علی لاریجانی اجلاس روسای مجالس جهان سفر لاریجانی به نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا