کد خبر: 301081 A

در دیدار با وزیر خارجه صورت گرفت؛

ایلنا: سفرای مجارستان، هلند و ایرلند در دیدار با وزیر خارجه ایران رونوشت استوارنامه‌های خویش را تسلیم کردند.

به گزارش ایلنا، یانوش کوواچ، سفیر جدید مجارستان رونوشت استوارنامه خود را به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان تسلیم کرد.

ظریف در این مراسم با اشاره به سفر نخست‌وزیر مجارستان و حضور سفیر آشنا به زبان فارسی گفت: سفر نخست‌وزیر مجارستان به جمهوری اسلامی ایران و آشنایی سفیر جدید به زبان فارسی، همگی می‌تواند زمینه‌های مناسبات دو کشور در چارچوب منافع متقابل دو کشور را با پیشرفت هرچه بیشتر مواجه کند.

یانوش کوواچ نیز با اشاره به پیشرفت‌های گسترده که تهران نسبت به گذشته پیدا کرده، اظهار امیدواری کرد در مرحله جدید چندین قرارداد را در چارچوب سفر متقابل مقامات عالیه جمهوری اسلامی ایران به‌زودی به امضاء برسانیم و بتوانیم مناسبات دو کشور در عرصه‌های اقتصادی، تجاری، گردشگری و فرهنگی را با برگزاری کمیسیون اقتصادی دو کشور در اولین فرصت ممکن گسترش دهیم.

هم‌چنین سوزانا تراستال، سفیر هلند با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه‌اش را تسلیم کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به زمینه‌های همکاری‌های دوجانبه گفت: همکاری‌های دو کشور روند خوبی داشته و ما تصور می‌کنیم در چارچوب نتایج توافق وین، چشم‌انداز و فرصت‌های گسترده جدیدی برای دو کشور فراهم شده است که می‌توانیم با شناخت این ظرفیت‌ها به‌ویژه در عرصه‌های اقتصادی، محیط‌زیست و کشاورزی گام‌های بلندی در راستای منافع متقابل برداریم.

تراستال نیز با اشاره به اراده دولت هلند برای گسترش روابط دوجانبه دو کشور گفت: هلند اراده جدی برای پشت سر گذاشتن وضعیت گذشته مناسبات و ورود به مرحله جدیدی از مناسبات با فعال‌سازی بخش اقتصادی دو کشور را در دستور کار دارد و ما در زمینه‌های محیط زیست، آب، فرهنگی آمادگی گسترش همکاری‌های دو کشور را داریم.

برنارد وارد، سفیر جدید غیرمقیم ایرلند نیز رونوشت استوارنامه خویش را تسلیم وزیر خارجه ایران کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به تحولات جدید در پرتو آثار توافق وین گفت: ما می‌توانیم در زمینه‌های سیاسی رایزنی‌ها و گفت‌وگو‌ها را در زمینه منطقه‌یی و جهانی افزایش داده و ظرفیت‌ها و همکاری‌های دوجانبه را در ارتباط با تقویت عرصه‌های همکاری‌های اقتصادی، پارلمانی و فعال‌سازی بخش‌های خصوصی تجاری را گسترش دهیم.

برنارد وارد نیز با اشاره به تحولات و شرایط داخلی اقتصادی ایرلند که رو به جلو است، افزود: ما امیدواریم بتوانیم زمینه‌های جدید مناسبات دو کشور را در مرحله پس از اجرای توافق وین، با گام‌های نوینی همراه کنیم و ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور را گسترش دهیم.

محمدجواد ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا