کد خبر: 301147 A

صبح امروز صورت گرفت؛

ایلنا: قائم مقام وزارت امور خارجه بولیوی که به منظور برگزاری سومین دور مشورت‌های سیاسی بین ایران و بولیوی به تهران سفر کرده است، صبح امروز با معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و مذاکره کرد.

به گزارش ایلنا، «خوان کارلوس آلورالده» در این ملاقات حمایت دولت متبوع خود را از حقوق ملت ایران مبنی بر بهره‌برداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای اعلام و ابراز امیدواری کرد اجرای کامل مفاد توافقنامه اخیر (برجام) میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو 1+5 هرچه زودتر آغاز گردد.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و پیشرفت‌های ایران در زمینه سدسازی و آبرسانی، به ویژه ساخت سدهای کوچک و متوسط، ابراز علاقه کرد تا کشورمان برای ساخت اینگونه سدها برای مصارف کشاورزی، پرورش آبزیان و همچنین تولید برق در بولیوی اقدام نماید.

آلورالده همکاری‌های درمانی و بهداشتی کشورمان با بولیوی را موفقیت‌آمیز خواند و موضوع امکان توسعه این همکاری‌ها و افزایش مراکز درمانی همچنین صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به بولیوی مورد بررسی و مذاکره قرار گرفت.

مجید تخت‌روانچی نیز در این دیدار، از گسترش همکاری‌های دو کشور، استقبال کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران تعامل با کشورهای آمریکای لاتین در زمینه‌های مختلف را از اولویت‌های برنامه‌های خود می‌داند.

برخورد دوگانه در زمینه حقوق‌بشر، استفاده ابزاری از مبازره با قاچاق مواد مخدر و همچنین سیاست‌های ناکارآمد و ابهام‌آمیز برخی کشورهای غربی در مبارزه با تروریسم از جمله سایر موضوعاتی بود که مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

مجید تخت‌روانچی
نرم افزار موبایل ایلنا