وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد که دولت، ملت و نیروهای مسلح همدل و هم زبان به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم صبحگاه ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی با گرامیداشت این هفته و نام و یاد شهیدان رجایی و باهنرگفت: این شهیدان بزرگوار با ایمان، اعتقاد، پیوند با ملت و رهبری و انگیزه خالص برای خدمت گزاری به اسلام و مردم، نامی ماندگار و جاودان در عرصه عمومی کشور و دنیا به جا گذاشتند و ما باید با اسوه و الگو قرار دادن آنها، هر روز بر عزت و عظمت اسلام، مسلمین و ملت عظیم و شریف مان بیفزاییم وقله های افتخار را بیش از پیش فتح کنیم .

وی افزود: امروز ملت ما در عرصه جهانی به جایگاهی دست یافته است که قدرت‌های بزرگ به علت عظمت‌، ایستادگی، مقاومت و یکپارچگی در مقابلش سر تسلیم فروآورده‌اند و با وجود غرور و تکبر فراوان نظام استکباری، متواضعانه بر پای میز مذاکره نشستند و حقوق ملت ایران را تمکین کردند.

وزیر دفاع با اشاره به نام گذاری سال 94 به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی و شرایط حاکم در داخل و محیط پیرامونی کشور تصریح کرد: ما امسال در کشور شرایط سختی را تجربه می‌کنیم زیرا نظام سلطه در سلسله اقدام‌ها و توطئه‌هایی که بر علیه انقلاب اسلامی انجام داده، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا سخت ترین شرایط را بر کشور ما تحمیل کند گرچه ملت همیشه در صحنه ایران در نهایت طرف پیروز هر نبردی خواهد بود .

دهقان گفت: اخیرا آمریکا با میدان داری عربستان جنگ نفتی را به راه انداخته است و باعث شده درآمدهای نفتی به شدت کاهش و به 40 دلار یا کمتر برسد و در عین حال دستیابی به سرمایه و دانش را از خارج مرزها به شدت محدود کرده‌اند، البته ملت ایران تمامی محدودیت ها را به فرصت و آنها را تبدیل به اقتدار و توسعه کرده و هیچگاه آنان قادر نخواهند بود ملت ایران را از مسیر عزت و استقلال خود دور کنند.

وزیردفاع افزود:امروز در محیط پیرامونی جمهوری اسلامی ایران، آمریکا و اسرائیل با علم کردن و حمایت، پشتیبانی، آموزش و پوشش تبلیغاتی از تروریست‌های اجاره ای درصدد برقراری تسلط بر کشورهای اسلامی و تحقیر آنها هستند.

دهقان گفت: برخی کشورها به صورت نا باورانه، غیرانسانی و ددمنشانه دست به کشتار کودکان، زنان، جوانان و نسل‌کشی و از بین بردن همه زیرساخت‌های اقتصادی کشورها زده و در این میان تنها حامی این ملت‌های مظلوم ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع افزود: حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مظلوم، زمینه ادامه فعالیت‌ها علیه تروریسم را فراهم می‌کند وما مصرانه به حمایت از مقاومت و تمام کشورهای تحت سیطره ظلم و تبعیض ادامه خواهیم داد.

دهقان با بیان اینکه اتهام ساختگی حرکت به سمت تسلیحات هسته‌ای را پشت سر گذاشته‌ایم تصریح کرد : آنچه که در برجام انجام شد، علاوه بر رعایت خطوط قرمزی که از سوی رهبری عظیم‌الشان ترسیم شده بود حفظ تمامی زیرساخت‌ها و توانمندی ها و فناوری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای و فراهم شدن زمینه توسعه بیش از پیش تحقیق و پژوهش در این حوزه است.

وزیر دفاع گفت: آنچه در این توافق حاصل شد دستاورد عظیمی بود که نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت ایران تحت رهبری مقام معظم رهبری و مجاهدت فرزندان ملت ایران در عرصه نبرد دیپلماتیک بود.

دهقان خاطر نشان کرد: ملت ایران برای تامین امنیت خود نیازی به مجوز از مقامی ندارد و آنچه لازم می داند برای توسعه اقتدار خود با عزم و اراده‌ای قاطع با قدرت دنبال می کند.

وی افزود: امروز نیروهای مسلح، دانشمندان ومتخصصان زبده کشور در صنایع دفاعی با دارا بودن زیرساخت‌های پژوهشی و صنعتی قادرند نیازهایمان را با وجود تهدیدهای مستمر با طراحی، تولید بومی در داخل تامین و در اختیار نیروهای مسلح قرار دهند.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه دانش و فناوری بومی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد دست یابی به اقلام و فناوری‌های برترساز، مسیر شکوفایی را طی می‌کند٬ گفت: ما در هیچ شرایطی به فرد یا کشوری اجازه نمی‌دهیم به با ما بگوید چه کنیم، چه بسازیم و چه چیزی را آزمایش کنیم، چه رزمایشی را برگزار کنیم، معیار تعیین‌کننده این مسیر اراده و عزم ملت ایران است.

دهقان افزود: راهبرد دولت یازدهم افزایش تعامل حداکثری با نیروهای مسلح برای تقویت توان دفاعی و بازدارندگی کشور و فعال سازی ظرفیت‌های خالی نیروهای مسلح در زمینه توسعه ملی است و دولت در راستای همین راهبرد باوجود محدودیت ها، در دو سال گذشته بیشترین حمایت را از نیروهای مسلح انجام داده است.

وزیر دفاع در پایان گفت: نیروهای مسلح بعداز جنگ تحمیلی با به کارگیری ظرفیت‌های خود در امر سازندگی کشور نمونه و الگویی عملی موفقی از اقتصاد مقاومتی رابه نمایش گذاشتند و در این ارتباط لازم است سیاست های اقتصاد مقاومتی را با همه وجود دنبال و به طور صددرصدی عملیاتی و اجرا کنیم.

کد خبر: 301321