کد خبر: 301322 A

در دیدار ولایتی با هیات لبنانی مطرح شد؛

ایلنا: نماینده هیات لبنانی گفت:دستاورد عظیم هسته‌ای را که بعد از 10 سال برای ایران انجام پذیرفته است، نکته‌ای برجسته می‌دانیم که طی آن ایران توانست اراده برتر خود را به قدرت‌های جهانی نشان دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر ولایتی در دیدار با جمعی از دانشگاهیان و سیاسیون لبنان با تاکید بر اینکه روابط ایران و لبنان از نزدیک‌ترین روابط میان کشورمان و کشورهای همسایه است، تصریح کرد: دیدار با نمایندگان دانشگاهیان و سیاسیون لبنان یک دیدار تشریفاتی نیست، بلکه دیداری است که بر اساس خواسته‌های قلبی انجام پذیرفته است.

در ادامه بسام الهاشم نماینده هیات لبنانی ضمن تشکر از فرصتی که در اختیار این هیات قرار گرفته است، گفت: طبق آخرین آماری که گرفته شده است، جمع حاضر نماینده‌ 60 درصد از احزاب و تشکل‌های لبنانی هستند که محور مقاومت را تشکیل می‌دهند.

وی همچنین ادامه داد: خوشبختانه جامعه لبنان از مذاهب مختلف نظیر شیعه، سنی، دروزی، ارامنه تشکیل شده است.

بسام الهاشم دامه داد: پیرو دستاورد عظیم هسته‌ای ایران ما تبریک خود را به جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌‌‌کنیم و دستاورد عظیم هسته‌ای را که بعد از 10 سال برای ایران انجام پذیرفته است، نکته‌ای برجسته می‌دانیم که طی آن ایران توانست اراده برتر خود را به قدرت‌های جهانی نشان دهد.

وی همچنین با تشکر از علی‌اکبر ولایتی به عنوان یکی از پیشگامان به ثمر رساندن دستاورد توافق هسته‌ای ادامه داد: این دستاورد تنها برای مردم ایران نیست بلکه دستاورد عظیمی است که کشور دارای تمدن و فرهنگ ایران پیرو آن خود را بار دیگر به جامعه جهانی اثبات کرد و توانست احترام کشورهای دیگر را به دست آورد.

این عضو جامعه سیاسی لبنان ادامه داد: دستاورد جمهوری اسلامی در به ثمر رساندن مذاکرات هسته‌ای به ملت‌های دنیا نشان داد که هر چه مقاوم‌تر باشند، می‌توانند بیشتر به پیروزی نزدیک شوند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ملت لبنان خود را در پیروزی اخیر  ملت ایران شریک می‌داند، افزود: به ثمر رساندن مذاکرات هسته‌ای نتایج بزرگی را برای کل کشورهای جهان به ویژه کشورهای منطقه در پی خواهد داشت و باعث تثبیت صلح و آرامش در منطقه خواهد شد.

الهاشم با تاکید بر اینکه دستاورد هسته‌ای برای مردم فلسطین، لبنان، یمن، لیبی، عراق و کشورهای منطقه نتایج پرثمری را به همراه خواهد داشت، افزود:‌ امیدواریم این دستاورد موازنه جدیدی را در منطقه ایجاد کند و در سیاست گشایش منطقه‌ای ایران نقش ویژه‌ای داشته باشد. چراکه در این موازنه قوا در منطقه می‌توان نقش دیگری را نیز برای مصر در منطقه قائل شد.

وی با تاکید بر اینکه ملت لبنان به روابط ممتاز خود با ملت ایران افتخار می‌کند، افزود: ما امیدواریم در مرحله تازه‌ای که پیش‌رو است تقویت بیش از پیش روابط را با کشور ایران شاهد باشیم و همانطور که در گذشته جمهوری اسلامی در مواردی نظیر کمک‌های تسلیحاتی  و کمک‌های علمی و تکنولوژی نظیر صنعت برق به لبنان کمک کرده است در مباحث نوین اداره امور شهری نیز بتواند کشور لبنان را از کمک‌های خود بهره‌مند سازد.

وی با تاکید بر سیاست بی‌طرفانه جمهوری اسلامی در مورد انتخاب رئیس‌جمهوری لبنان تصریح کرد: ما از اینکه جمهوری اسلامی در سیاست‌های یاد شده لبنان دخالت نمی‌کند تشکر داریم و امیدواریم برخی کشورها که با دخالت‌های خود مانع تعیین رئیس‌جمهور لبنان می‌شوند از این دخالت‌ها دست بکشند.

علی اکبر ولایتی دیدار هیات لبنانی با ولایتی
نرم افزار موبایل ایلنا