کد خبر: 301328 A

سخنگوی قوه قضاییه:

ایلنا: سخنگوی قوه قضاییه گفت: اما در حال حاضر پرونده دکل‌های نفتی در مرحله دادسراست.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا مجلس اسنادی را درباره پرونده بابک زنجانی در اختیار دارد٬ ابراز داشت: اگر مجلس در این خصوص سندی در اختیار خود داشته باشد حتما ما پیگیر آن می‌شویم و از ارائه آن از سوی مجلس استقبال می‌کنیم.

پرونده دکل نفتی در مرحله دادسراست

وی همچنین در خصوص پرونده دکل نفتی بیان داشت: در مورد این پرونده یک نفر بازداشت شده است و ممکن است از افرادی که در آن دخیل هستند٬ سوالاتی شود که نهایتا منجر به ارائه مدارک باشد٬ اما در حال حاضر پرونده در مرحله دادسراست.

آخرین وضعیت پرونده یدالله روزچنگ٬ مفسد اقتصادی

سخنگوی  قوه قضاییه در ادامه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده یدالله روزچنگ که به حکم مفسدفی‌الارض محکوم شده تصریح کرد: اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور بنابر ماده 1 قانون اخلال در نظام اقتصادی به روشنی مشخص گردیده که به چه مواردی اطلاق می‌گردد و در صورتی که قاضی پرونده برای کسب اطمینان از طریق موارد ذکر شده در این قانون اقناع نشود٬ می‌تواند با بررسی جزئیات پرونده تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: اگر چنانچه این اخلال  در نظام اقتصادی طبق ماده 2 همان قانون در جهت ضربه زدن به کشور باشد حکم آن مفسد‌فی‌الارض و جزای آن اعدام خواهد بود وگرنه صرفا برای مال‌اندوزی صورت گرفته باشد٬ قاضی نسبت به رد مال و صدور حکم زندان متناسب با میزان جرائم متهم تصمیم‌گیری خواهد کرد.

محسنی‌اژه‌ای یادآور شد: البته پرونده یدالله روز چنگ متهمان دیگری نیز دارد که اگر اشتباه نکنم تعداد آنان 5 نفر است و همه این متهمان بازداشت و محاکمه شده‌اند.

غلامحسین محسنی اژه ای بابک زنجانی مفقود شدن دکل نفتی یدالله روزچنگ پرونده دکل نفتی
نرم افزار موبایل ایلنا