کد خبر: 301391 A

به‌منظور بررسی روابط دوجانبه صورت گرفت؛

ایلنا: گروه دوستی پارلمان موریتانی که به کشورمان سفر کرده‌اند٬ با معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش ایلنا٬ اعضای گروه دوستی پارلمانی موریتانی که به منظور انجام دیداری سه روزه به کشورمان سفر کرده بودند٬ در دیدار با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه  کشورمان روابط دو جانبه، تحولات حوزه عربی و اسلامی و شرایط در منطقه شمال آفریقا را مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار دادند.

در این دیدار «محمد فال» رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی ضمن ابلاغ سلام‌های وزیر امورخارجه کشورش ، همکاری مجالس دو کشور را زمینه‌ساز تحکیم مناسبت های دوجانبه و ارتباطات بیش از پیش میان دو کشور اسلامی دانسته، خواستار اتخاذ اقدامات عملی به منظور برداشته شدن موانع  گسترش  همکاری‌ها میان ایران و موریتانی شد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه کشورمان با اشاره به اشتراک‌های دو کشور اسلامی ایران و موریتانی، تلاش‌ها و ابتکار عمل گروه دوستی پارلمانی موریتانی را گامی موفق در جهت تحکیم  و تقویت روابط دو کشور ارزیابی کرده و بر ضرورت رایزنی بیش از پیش گروه‌های دوستی و مجالس دو کشور در محافل منطقه‌ای و بین المللی به منظور دستیابی به اهداف مشترک تاکید کرد.

 

حسین امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا