کد خبر: 301425 A

به منظور بررسی ابعاد همکاری صورت گرفت؛

ایلنا: دبیر کل جدید سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش ایلنا، سیدعباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با خلیل ابراهیم آکچا دبیر کل جدید اکو، ضمن تبریک و ابراز خرسندی از انتصاب وی به عنوان دبیرکل جدید اکو، از او به عنوان فردی آشنا به موضوعات بین المللی و دارای سوابق و تجارب در امور توسعه و برنامه ریزی اقتصادی یاد کرد. 

وی همچنین بر لزوم تقویت بیش از پیش دبیرخانه و همچنین تعمیق فعالیت‌های سازمان اکو تاکید کرده و در این راستا حمایت همیشگی جمهوری اسلامی ایران از سازمان و دبیرکل اکو را یاد آور شد. 

عراقچی با برشمردن ابعاد گوناگون همکاری‌ها در اکو اظهارداشت: کشورهای عضو انتظار دارند که شاهد نتایج ملموس فعالیتهای این سازمان به ویژه با اولویت طرح‌ها و برنامه‌های زیربنایی باشند. لذا خواستار ارائه و عملیاتی شدن ایده‌ها و طرح‌های جدید هستند. 

معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه با ارج نهادن به تلاش‌های دبیرکل‌های پیشین اکو، بر ضرورت تلاش مضاعف دبیرکل جدید و همکاران وی برای تقویت ساختارهای درونی اکو و استفاده از تجارب انباشته شده و توانمندی‌های کشورهای عضو تاکید و اضافه کرد: فرصت‌های گسترده‌ای برای توسعه همکاری‌ها در اکو موجود است که باید مورد کنکاش و بهره برداری قرار گیرد. 

خلیل ابراهیم اکچا نیز در این دیدار با ابراز تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و انتصاب خویش به عنوان دبیرکل اکو، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته بر نقش محوری کشورمان در هدایت فعالیت‌های اکو تاکید و با تبیین برخی از برنامه‌های کاری خویش، خواستار استمرار حمایت و مساعدت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و دبیر کل آن گردید. 

وی با اشاره به تحولات و اجلاس‌های پیش رو، از جمله نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو اکو، ابراز امیدواری کرد که نتایج این اجلاس زمینه توفیق سازمان در نیل به اهداف از پیش تعیین شده را فراهم سازد.

سیدعباس عراقچی
نرم افزار موبایل ایلنا