کد خبر: 303311 A

اصلاح‌طلبان به آذربایجان شرقی می‌روند؛

ایلنا: نماینده سابق تبریز گفت: همایش مدیران و فعالان اصلاح‌طلب استان آذربایجان شرقی با سخنرانی مرتضی حاجی امروز در تبریز برگزار می‌شود.

شکور اکبرنژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا٬ اظهار داشت: همایش مدیران و فعالان اصلاح‌طلب استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود که من هم در این همایش حضور خواهم داشت و قرار است جمعی از دوستان اصلاح‌طلب، اعضای احزاب اصلاح‌طلب، شخصیت‌های تاثیرگذار حقیقی و نمایندگان اصلاح‌طلب ادوار مجلس از استان آذربایجان شرقی در این برنامه حضور داشته باشند.

مجید نصیرپور سردهایی نیز که سابقه نمایندگی مردم سراب در مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشته و این دوره نیز یکی از نامزدهای بالقوه اصلاح‌طلبان در این حوزه انتخابیه به شمار می‌رود به خبرنگار ایلنا می‌گوید: «وضعیت سیاسی آذربایجان شرقی نیز مانند وضعیت سیاسی ایران در چند سطح قابل ارزیابی است. یکی اینکه این وضعیت وابسته به شرایط سیاسی کشور و متاثر از مسائل کلی است که در این سطح هم جریان‌های سیاسی تاثیرگذار هستند و هم متاثر از عملکرد و میزان موفقیت دولت فعلی است و با توجه به میزان رضایتمندی مردم از دولت تدبیر و امید جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب در انتخابات با استقبال مردم مواجه خواهند شد.

وی افزود در سطح دیگری که این موضوع را می‌توان ارزیابی کرد میزان فعالیت ‌احزاب اصلاح طلب است که تصور می‌کنم شناسایی افرادی در جریان اصلاح‌طلبی که حاضرند خود را در معرض رای مردم قرار دهند مسئله بسیار مهمی است.

وی تاکید کرد: برای جمع این دو سطح، راهبرد اساسی رسیدن به اجماع است و اگر بتوانیم اجماعی بین گروه‌های سیاسی داشته باشیم به موفقیت خواهیم رسید.

نصیرپور با تاکید بر اینکه جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب باید به سراغ کسانی بروند که هم پایگاه اجتماعی اولیه داشته باشند و هم توانایی تاثیر در مناسبات سیاسی منطقه را داشته باشند و امیدوارم با این انتخاب، مجلس آینده مجلسی قدرتمند و آشنا به وظایف خود باشد.

 نماینده سابق مجلس تاکید کرد: هرگاه مجلس وزن خود را داشته باشد توانایی تاثیرگذاری بر مناسبات را خواهد داشت و مجلس مقتدر می‌تواند زمینه ساز برنامه ریزی دولت توانمند باشد.

پورحسینی از فعالان سیاسی تبریز و عضو ارشد ستاد روحانی در آذربایجان شرقی نیز درباره انتخابات امروز گفت: انتخابات به آن معنا نخواهد بود و بیشتر هدف گرد هم آمدن تعدادی از دوستان است که در ستاد آقای روحانی در سال ۹۲ فعال بودند.

وی تاکید کرد: تعدادی از همفکران هم به این مراسم دعوت شده‌اند٬ اما چون دسترسی به همه افراد که چندصد نفر هستند کار دشواری است، شاید جمع کوچکتری انتخاب شود تا کار‌ها با سرعت بیشتری ادامه داشته باشد.

شورای راهبردی اصلاحات
نرم افزار موبایل ایلنا