کد خبر: 303582 A

با حضور حاجی و دوزدوزانی؛

ایلنا: شورای راهبردی اصلاح طلبان آذربایجان شرقی شامگاه دوشنبه در یک انتخابات درون سازمانی برگزیده شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ در این انتخابات که در همایش مدیران و فعالان اصلاح طلب مستقل آذربایجان شرقی و با شرکت ۴۴۵ شرکت کننده برگزار شد، از میان ۸۰ کاندیدای حاضر ۲۱ نفر به شرح زیر و بر حسب بیشترین آرا انتخاب شدند:

ناصر خدایاری (نماینده روحانیون) قره‌باغی (نماینده ایثارگران) سرمست (نماینده استادان دانشگاه) کلیبری (نماینده فرهنگیان)٬ حمیده بردباری (نماینده بانوان) رحیم‌پور (نماینده ورزشکاران)٬  نیکوخصلت (نماینده هنرمندان)٬ پویا امجدی (نماینده مهندسان)٬ عیسی اسدلو (نماینده پزشکان)٬ علیزاده (نماینده اصحاب رسانه) حسین رحیمیان (نماینده وکلا دادگستری) مرزوقی (نماینده کشاورزان)٬  بانان (نماینده بازنشستگان) تاری (نماینده مدیران) شاهدی و حسینی٬ نیک و پوراظهری (نماینده فعالان اقتصادی) آریامنش٫ محسن رحیمیان و تورج اسماعیل‌زاده (نماینده شهرستان‌ها) افرادی بودند که در مرحله اول توسط اعضا انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش از میان شورای مشورتی هفت نفر به عنوان شورای راهبردی اصلاح طلبان آذربایجان شرقی انتخاب خواهند شد و این شورا وطیفه تشکیل شوراهای راهبردی شهرستان‌ها، تشویق و ترغیب افراد شاخص و واجد شرایط برای حضور در انتخابات مجلس و اعلام نظر درباره توانمندی و مقبولیت نامزد‌ها را برعهده خواهد داشت و راهبردهای شورای مرکزی را در سطح استان اجرا خواهد کرد.

دراین همایش مرتضی حاجی رییس دفتر سید محمد خاتمی و وزیر آموزش و پرورش دوره اصلاحات به عنوان مهمان ویژه و عباس دوزدوزانی نخستین فرمانده سپاه و وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی کابینه مهندس میرحسین موسوی، صادق بناب سرپرست وزارت راه و ترابری دولت اصلاحات، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رییس ستاد دکتر روحانی در آذربایجان شرقی و رییس سازمان خصوصی سازی، میر طاهر موسوی و شکور اکبر‌نژاد نمایندگان مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در دوره ششم مجلس و از رهبران اصلاح طلب در آذربایجان شرقی و محمد علی سبحان‌اللهی استاندار اسبق و رییس فعلی دانشگاه خوارزمی و شماری از مدیران اصلاح طلب سابق منطقه از جمله چهره‌های شاخص به همراه شماری از فعالان وعلاقمندان طیف اطلاح طلب شرکت کردند.

مرتضی حاجی: راهبردهای ما با هماهنگی خاتمی تنظیم شده است

مرتضی حاجی در این مراسم تصریح کرد: همه باهم بودن و نه همه برای من باید راهبردی اصلی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم باشد و تجربه تاریخی و اقدام اخلاقی دکتر محمدرضا عارف یک بار دیگر دراین انتخابات تکرار شد تا مجلسی همسو با برنامه و آرمان‌های دولت تشکیل شود.

وی گفت: دکتر عارف در حالی که موقعیت‌اش و رایش برابر و یا حتی بعضا بیشتر از روحانی بود اما با صلاح دید بزرگان اصلاحات و برای مناقع ملی کنار رفت و پیروزی بزرگ اصلاح طلبان را در انتخابات ۹۲ رقم زد

حاجی با اشاره به راهبردهای تبیین شده از طرف خاتمی اظهار داشت: راهبردهایی که ما را به هدف می‌رساند، همگی با هماهنگی آقای خاتمی تنظیم شده است.

رئیس دفتر خاتمی بیان داشت: درس بزرگی از انتخابات گذشته گرفتیم و آن اینکه جناب آقای دکتر عارف، رفتاری در اخلاق سیاسی نشان داد که در تاریخ ماندگار شد. آقای عارف در شرایطی که فاصلهٔ چندانی هم از لحاظ رای آوری با آقای دکتر روحانی نداشت، اما به دلیل مصالح کشور، پذیرفت که به ائتلاف و کناره گیری تمکین کند. این اتفاق نباید تنها یک بار مشاهده شود.

وی افزود: شورای مرکز، هموار کنندهٔ راه است اما تصمیم‌های استان‌ها به عهدهٔ شورای راهبردی خود استان‌ها خواهد بود.

حاجی در پایان گفت: منتخب شورای راهبردی باید نمایندگی همهٔ افکار و گروههای اصلاح طلب را به عهده بگیرد. نباید منافع و افکار گروههای مختلف اصلاح طلب مورد غفلت واقع شود.

از ۵۹۰ فعال اصلاح طلب شرکت کننده دراین همایش ۴۴۵ نفر آنان در انتخابات مذکور شرکت و به نامزدهای مورد نظر رای دادند.

غایبان مراسم

مسعود پزشکیان نماینده اصلاح‌طلب مجلس یکی از غایبان شاخص این مراسم بود. یک منبع آگاه نزدیک به دکتر پزشکیان گفت: دلیل غیبت ایشان، حضور در جلسات کمیسیون برجام بوده است.

نصیری قیداری نماینده سابق سراب به خبرنگار ایلنا گفت: به خاطر دیر رسیدن دعوت‌نامه‌ها در این برنامه شرکت نکرده است.

با این حال جای خالی بعضی فعالان سیاسی مثل اروجعلی محمدی و کریم عابدی و بعضی مدیران اصلاح‌طلب استان در این مراسم به چشم می‌آمد.

آذربایجان شرقی تبریز فضای انتخاباتی کشور شورای راهبردی اصلاح طلبان
نرم افزار موبایل ایلنا