کد خبر: 304943 A

زمانیان در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا: عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات بی توجهی دولت گذشته به درآمد‌های غیر‌نفتی را عامل برخی مشکلات اساسی در درآمد‌های اقتصادی کشور خواند.

سید سعید زمانیان دهکردی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، تصریح کرد: اگر در طول سال‌های گذشته که بالا‌ترین درآمد نفتی کشور را شاهد بودیم به بخش‌های دیگر درآمدی نظیر صادرات غیرنفتی، پرهیز از خام فروشی، درآمد‌های مالیاتی و صنایع و معادن توجه می‌کردیم اقتصاد کشور به این وضعیت دچار نمی‌شد.

نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه مسئولان در گذشته با بالا رفتن بهای نفت و درآمد‌های حاصل از آن از سایر بخش‌هایی که می‌توانست نقش موثری در پویایی اقتصاد کشور ایفا کند، غفلت کرده‌اند که نتیجه چنین عملکردی را می‌توان در مقطع فعلی وفشار‌های اقتصادی بر دولت شاهد بود.

وی با تأکید بر اینکه در مقطع فعلی دولت برای کاهش وابستگی به درآمد‌های نفتی مجبور به افزایش درآمد‌های مالیاتی است، افزود: البته با افزایش درآمد‌های مالیاتی قطعاً به برخی بخش‌ها نظیر تولید کنندگان و بازار فشار‌هایی وارد می‌شود که باید مراقب بود که این فشار‌ها به این بخش‌ها آسیب نرساند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: در شرایط پساتحریم اگر به واقعیات موجود اقتصاد کشور شود و تکیه ما بر درآمد‌ها غیر نفتی و سرمایه‌گذاری آن در بخش تولید و اشتغال باشد، آیندگان دچار مشکلاتی که ما هم اینک با آن روبرو هستیم، نخواهند شد.

سید سعید زمانیان دهکردی
نرم افزار موبایل ایلنا