کد خبر: 305015 A

امیرعبداللهیان:

ایلنا: معاون وزارت امور عربی و آفریقای خارجه تاکید کرد: بی‌تردید سفارت کشورمان در یمن به فعالیت عادی خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در پاسخ به ادعای شبکه خبری الجزیره که مدعی فرار سفیر و کارکنان سفارت ایران در صنعا از یمن شده بود، گفت: تهران هیچ تصمیمی برای بستن سفارت خود در صنعا ندارد.

وی با بیان اینکه سفیر کشورمان در صنعا صرفا چند روزی برای معاینات پزشکی به کشور امده است‏، اظهار داشت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در تمام مدت تجاوز سعودی به یمن و بمباران‌های سخت صنعا در پایتخت این کشور حضور داشته است.

وی ادامه داد: بی تردید سفارت کشورمان به فعالیت عادی خود ادامه خواهد داد.

معاون وزارت امور خارجه با بیان اینکه هشدارهای لازم به منظور حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک متعلق به تهران در صنعا برابر حقوق دیپلماتیک و کنسولی به عربستان داده شده است، تصریح کرد: ما قویاً از مردم یمن در مقابله با تروریسم حمایت خواهیم کرد و به حمایت‌های موثر سیاسی و انسانی خود از مردم یمن بدون تردید ادامه خواهیم داد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه یمن پیروز نظامی نخواهد داشت‏، خاطرنشان کرد: از راهکار سیاسی و نقش نماینده دبیرکل سازمان ملل در این کشور و نتایج حاصل از گفت‌وگوی یمنی یمنی حمایت می‌کنیم.

حسین امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا