کد خبر: 305701 A

آیت‌الله موسوی اردبیلی در دیدار جوانان حزب اسلامی کار:

ایلنا: ایلنا: یکی از مراجع تقلید شیعه در قم گفت: جوانان حضور فعالی در عرصه‌های سیاسی داشته باشند اما ابزار دیگران نشوند

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، آیت‌الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان حزب اسلامی کار اظهار داشت: به نظر بنده جامعه ما هنوز با اسلامی شدن به معنای واقعی فاصله دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از گروه‌های سیاسی در صدد سوء‌استفاده و استفاده ابزاری از جوانان هستند، گفت: جوانان باید در برخی مواقع به حدیث امام علی(ع) عمل کنند که فرمود برخی مقاطع زمانی باید همچون شتری کم سن و سال بود که نه پشتی برای سوار شدن دارد و نه پستانی برای شیر دوشیدن از آن.

این مرجع تقلید با بیان اینکه وقتی از ابتدای انقلاب تاکنون را بررسی می‌کنیم تجربه‌های گرانقدری را کسب کرده‌ایم، گفت: در برخی مقاطع فکر می‌کردیم که اگر فلان راه را برویم به آنچه چیزی که اسلام می‌خواهد، خواهیم رسید اما گاهی اینگونه شد و گاهی اینگونه نشد به همین جهت جوانان باید ضمن بررسی تمامی ایده‌های مطرح شده در جامعه مورد سوء‌استفاده قرار نگیرند و ابزار دست گروه و یا فرد خاصی قرار نگیرند.

وی با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان نباید فقط به شعارها اکتفا کنند؛ چراکه بسیاری می‌خواهند از جوانان استفاده ابزاری کرده و رای بیاورند، اما آنچه مهم است این است که جوانان باید در راه اسلام حرکت کرده و هر شعاری را باور نکنند، اما بیکار هم نباید باشند و حضور عقلانی در عرصه‌های مختلف داشته باشند.

آیت‌الله موسوی اردبیلی خطاب به جوانان حاضر در جلسه گفت: از همین حالا که چند ماه به انتخابات مجلس مانده صف‌های سیاسی بسته شده و هر گروهی به فکر پیروزی خود است و نوعا هم برخی نیت پاکی ندارند و در این میان جوانان باید هوشیار باشند تا مورد سوء‌استفاده قرار نگیرند و البته حضور پررنگی هم داشته باشند.

پیش از سخنان آیت الله موسوی اردبیلی پیمان مجرد رئیس شاخه جوانان حزب اسلامی کار در سخنانی اظهار داشت: حزب اسلامی کار که در سال 1377 توسط جناب آقای کمالی تاسیس شد همواره به فعالیت جوانان توجه داشته است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: عملکرد هشت ساله دولت قبل و بحران‌هایی که برای کشور ایجاد کردند، باعث شد که‌ آقای روحانی در دولت خود بیشتر به دنبال افراد باتجربه و متخصص باشند، اما انتظار داریم که نقش جوانان باانگیزه نیز نادیده گرفته نشود.

رحیمی مسئول شاخه بانوان سازمان جوانان حزب اسلامی کار نیز در سخنان کوتاهی گفت: عدم امنیت شغلی بانوان و نگاه ابزاری به زنان مشکلات عمده زنان کشور است و امیدواریم با حضور جوانان و بانوان در عرصه‌های اجرایی و مدیریتی کشور این معضلات رفته رفته برطرف شود.

سازمان جوانان حزب اسلامی کار آیت‌الله موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا