کد خبر: 305854 A

تد کروز:

ایلنا: نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مدعی شد که در صورت پیروز شدن در این انتخابات، توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را پاره می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، «تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا گفت که در صورتی که به عنوان رئیس‌جمهوری این کشور انتخاب شود، برجام را از بین می‌برد.

کروز در مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه مدعی شد: «اگر به عنوان رئیس‌جمهوری انتخاب شوم، در نخستین روزی که وارد دفتر شوم این توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ایران را پاره می‌کنم.»

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «اگر کسی در این جمع حضور دارد که با این توافق فاجعه‌بار موافق است، از مسئولیت خود به عنوان یک فرمانده دست کشیده است.»

 «جان کسیچ» سناتور جمهوری‌خواه و فرماندار ایالت اوهایو با اعلام اینکه مخالف برجام است، گفت: «نمی‌دانیم تا ۱۸ ماه دیگر چه اتفاقی قرار است رخ دهد اما، زمانی که با تمدن غرب و همین طور متحدان خود در اروپا کار می‌کنیم به طور قطع قوی‌تر هستیم. گمان نمی‌کنم که پیش بردن یک امر به تنهایی سیاست درستی باشد.»

 «جب بوش» دیگر نامزد انتخابات و فرماندار سابق ایالت فلوریدا نیز در مخالفت با کروز گفت: «پاره کردن برجام یک استراتژی به شمار نمی‌رود. استراتژی به این معنا است که چگونه با ایران مقابله کنیم.»

ایلنا تد کروز جب بوش انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بررسی برجام در کنگره
نرم افزار موبایل ایلنا