کد خبر: 307499 A

در دیدار وزرای خارجه دو کشور تاکید شد:

ایلنا: وزرای امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در محل اقامت وزیر امور خارجه کشورمان در نیویورک ملاقات و در خصوص مسائل دوجانبه و ضرورت گسترش روابط فیمابین و همچنین همکاری برای حل مشکلات منطقه‌ای خاورمیانه از جمله بحران سوریه و حل مشکل آوارگان سوری تبادل نظر کردند.

به گزارش گروه ایلنا، رتنو مرسودی وزیر امورخارجه اندونزی، حصول توافق میان جمهوری اسلامی ایران و 1+5 را گام مهمی در راستای صلح و امنیت بین الملل دانست و علاقه‌مندی کشورش را نسبت به اجرای توافقات اعلام کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان، در خصوص حل بحران منطقه خاورمیانه بر ضرورت استفاده از راه حل سیاسی با حضور همه کشورها و طرف‌های ذیربط تاکید و اظهار کرد که جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران سوریه یک طرح اقدام 4 مرحله‌ای ارائه داده است.

استفاده از ظرفیت‌های ایران و اندونزی برای حل مسائل منطقه‌ای، ضرورت گسترش روابط دوجانبه، حمایت از یکدیگر در محافل بین المللی و تبادل هیات‌های سیاسی عالیرتبه شامل سفر قریب‌الوقوع وزیر امورخارجه اندونزی به تهران و نیز سفر رئیس جمهور اندونزی در آینده نزدیک به جمهوری اسلامی ایران از جمله مواردی بود که در گفت‌وگوهای امروز فیمابین وزرای امورخارجه ایران و اندونزی مطرح شد.

محمدجواد ظریف سفر ظریف به نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا