کد خبر: 307526 A

جهت شرکت در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل؛

ایلنا: رئیس‌جمهور کشورمان دقایقی پیش برای شرکت و سخنرانی در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک شد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز با بدرقه رسمی حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای شرکت و سخنرانی در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک شد.

رئیس جمهور در این سفر علاوه بر سخنرانی در اولین روز حضور سران در مجمع عمومی سازمان ملل، سخنرانی دیگری نیز در نشست سران توسعه پایدار ملل متحد خواهد داشت.

همچنین ملاقات با دبیرکل سازمان ملل، گفت‌وگو و ملاقات‌های دو جانبه با تعدادی از سران شرکت کننده در اجلاس، نشست صمیمی با ایرانیان مقیم آمریکا، دیدار و گفت‌وگو با جمعی از نخبگان، نشست‌های عمومی با اندیشمندان و فعالان اقتصادی از دیگر برنامه‌های روحانی در سفر به نیویورک است.

بر پایه این خبر رئیس جمهور در یک کنفرانس خبری با رسانه‌های بین‌المللی مستقر در نیویورک به سوالات خبرنگاران پاسخ داده و هفتم مهر ماه به کشور باز خواهد گشت.

روحانی را در این سفر محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، حسام‌الدین آشنا مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور و و مجید تخت‌روانچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان همراهی خواهند کرد.

محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، حسن روحانی را در این سفر بدرقه کردند. 

حسن روحانی سفر روحانی به نیویورک روحانی در سازمان ملل
نرم افزار موبایل ایلنا