کد خبر: 307575 A

در پی حادثه منا؛

ایلنا: کاردار سفارت عربستان سعودی در تهران به دنبال حادثه امروز منا، به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض ایران به وی ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، در پی جان باختن  تعدادی از حجاج جمهوری اسلامی ایران درحادثه امروز منا ،  کاردار سفارت عربستان سعودی در تهران توسط  معاون مدیر کل خلیج فارس به وزارت امور خارجه فرا خوانده شد و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به خاطر سوء مدیریت دستگاه های اجرایی عربستان به وی اعلام و از وی خواسته شد تا دولت عربستان در اسرع وقت همکاریهای لازم را برای انتقال کشته شدگان به کشور و انتقال و درمان مجروحین در مراکز درمانی صورت دهد .

معاون مدیر کل خلیج فارس همچنین با اشاره به تشکیل ستادی در وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد با تدبیر مسئولین حج عربستان زائرین بیت الله الحرام در ادامه با امنیت و سلامت کامل اعمال حج خود را به اتمام برسانند.

کاردارعربستان نیز در این ملاقات ضمن ابراز تاسف از وقوع حادثه مذکور و تسلیت به دولت و خانواده های قربانیان تاکید کرد دولت عربستان همکاریهای لازم را با مسئولین ایرانی برای مدیریت حادثه انجام داده و تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ نمایند.

قربانیان حادثه منا حادثه منا
نرم افزار موبایل ایلنا