کد خبر: 308332 A

نکو در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: دبیرکمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نسبت به سیاسی بودن بسیاری از استیضاح‌ها اطمینان دارم٬اما این مورد با انگیزه‌های منطقه‌ای استیضاح‌کنندگان مطرح شده است.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ با اشاره به اعلام وصول استیضاح وزیر راه، مسکن و شهرسازی اظهار داشت: متاسفانه بخش اعظم استیضاح‌ها سیاسی و بخشی دیگر نیز با انگیزه‌های منطقه‌ای استیضاح‌کنندگان مطرح می‌شود که این رویکرد به هیچ عنوان به‌صلاح نیست.

وی افزود: استیضاح وزرا از وظایف و حقوق نمایندگان است٬ اما فکر می‌کنم استیضاح‌هایی از این دست نه تنها نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت٬ بلکه در شرایط فعلی نه به صلاح دولت است و نه حتی به صلاح مجلس و نمایندگان و در عمل منجر به معطلی مجلس از انجام وظایفش می‌شود.

نماینده مردم رباط کریم در توضیح انگیزه استیضاح وزیر راه، مسکن و شهرسازی خاطرنشان کرد: از آنجا که این دست استیضاح‌ها براساس منافع تعدادی از نمایندگان مطرح می‌شود٬ نمی‌توان آن را به عنوان استیضاح سیاسی قلمداد کرد. بلکه به نظر می‌رسد انگیزه‌های منطقه‌ای و گروهی استیضاح‌کنندگان، عمده دلیل این استیضاح بوده است.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: فارغ از انگیزه استیضاح‌کنندگان، آنچه در عمل اتفاق می‌افتد منجر به تضعیف دولت می‌شود و دولت مجبور است به جای صرف زمان و توان جهت انجام وظایف و اداره امور کشور به مقابله با این مسائل بپردازد و در نتیجه هم وقت دولت و هم وقت مجلس گرفته می‌شود.

نکو در پایان تصریح کرد: نسبت به سیاسی بودن بسیاری از استیضاح‌ها اطمینان دارم٬ اما این مورد به نظرم با انگیزه‌های منطقه‌ای استیضاح‌کنندگان مطرح شده است. متاسفانه امروز شاهدیم که استیضاح‌ها، تبدیل به جنگ سیاسی مخالفان دولت و دولت شده است که این درگیری‌ها نتیجه‌ای برای کشور به همراه نخواهد داشت.

ابراهیم نکو استیضاح وزیر راه و شهرسازی استیضاح آخوندی
نرم افزار موبایل ایلنا