کد خبر: 308404 A

برای حضور در مراسم انتقال پیکر حجاج؛

ایلنا: رییس‌جمهوری اسلامی ایران با نیمه تمام گذاشتن سفر نیویورک، برای حضور در مراسم انتقال پیکر حجاج کشورمان که در حادثه اخیر منا جان باختند، به تهران بازمی‌گردد.

به گزارش ایلنا،‌ پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: روحانی از لحظه ورود به نیویورک و اطلاع از حادثه منا، پیگیر وضعیت حجاج عزیز جان‌باخته و مصدوم کشورمان در این حادثه غم‌انگیز بود و مرتبا در تماس با معاون اول خود و نیز مسئولان ذیربط، گزارش عملکرد دستگاه‌های مرتبط را پیگیری کردند.

اسماعیلی گفت: رییس جمهوری همچنین در بدو ورود به نیویورک به وزرای امور خارجه، ارشاد، راه و شهرسازی، کشور، بهداشت و بویژه سازمان حج دستور داد تا با تسکیل ستادی هماهنگ، نسبت به انتقال هرچه سریعتر پیکر قربانیان به میهن اسلامی و مداوای آسیب‌دیدگان حادثه اقدام کنند.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور گفت: علیرغم کارشکنی ها و تعلل مقام‌های سعودی، در نتیجه تلاش‌های صورت گرفته، نخستین گروه از پیکرهای حجاج عزیز کشورمان که در حال انجام مناسک حج ابراهیمی، لباس احرام و در سرزمین منا قربانی شدند؛ روز سه‌شنبه به کشورمان منتقل خواهد شد و به همین دلیل رییس جمهوری با لغو تعدادی از برنامه و دیدارهای پیش بینی شده خود در سازمان ملل، بعدازظهر دوشنبه نیویورک را ترک خواهد کرد.

حسن روحانی قربانیان حادثه منا حادثه منا سفر به نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا