کد خبر: 308758 A

سخنگوی وزارت امور خارجه:

ایلنا: سخنگوی وزارت امور خارجه حملات هواپیماهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به منطقه المخا تعز که منجر به کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر از شهروندان بیگناه یمنی از جمله زنان و کودکان شد را شدیدا محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم حملات هواپیماهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به منطقه المخا تعز که منجر به کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر از شهروندان بیگناه یمنی از جمله زنان و کودکان شد را شدیدا محکوم کرد و خواستار رسیدگی سازمان ملل متحد و نهادهای بین‌المللی به وضعیت فاجعه آمیز مردم یمن در نتیجه این حملات شد.

مرضیه افخم ضمن ابراز همدری با بازماندگان قربانیان این حملات که یک مراسم عروسی نیز از اهداف آن بوده، افزود: حملات  مستمر به مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی و جلوگیری از دسترسی سازمان‌ها و نهادهای مسئول بین‌المللی در امر امدادرسانی نقض اصول و قواعد حقوق بشردوستانه محسوب می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه از سازمان ملل متحد و کشورهای موثر در بحران یمن خواست تا برای توقف فوری حملات تدابیر فوری اتخاذ کرده و اقدامات لازم برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان یمنی را به عمل آورند.

افخم
نرم افزار موبایل ایلنا