کد خبر: 308763 A

روحانی در دیدار دیوید کامرون:

ایلنا: رییس جمهور با تاکید بر اینکه اجرای دقیق تمام مفاد توافق برجام و از جمله لغو کامل تحریمها ضروری است، گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده اجرای تعهدات خود در توافق برجام است و طرف مقابل نیز باید تلاش خود را روی اجرای آن متمرکز کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار دیوید کامرون نخست وزیرانگلستان در مقر سازمان ملل اظهار داشت: باید همزمان با اجرای توافق از سوی ایران، طرف مقابل نیز اقدامات لازم را برای تدوین آییننامههای لازم برای همه ابعاد بویژه رفع تحریم‌های اقتصادی و ملی انجام دهد.

رییس جمهور به روابط تهران – لندن اشاره کرد و گفت: بازگشایی مجدد سفارتخانههای دو کشور آغاز مناسبی در ایجاد تحرک و گسترش روابط دو کشور خواهد بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت درک دلایل واقعی گسترش تروریسم و نا امنی در منطقه و جهان به ارایه راهکارهای لازم در این عرصه پرداخت و گفت: اگر ریشه‌های تروریسم را محو نکنیم، حتی در صورت موفقیت در مبارزه با آن در یک نقطه، ممکن است بلافاصله از منطقه دیگری سر برآورد.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: چگونه است که تروریست‌ها درعراق وسوریه میتوانند نفت استخراج، بفروشند و پول آنرا هم دریافت و در مسیر تشدید اقدامات تروریستی خود هزینه کنند و با مشکلات تحریم هم که برخی کشورها با آن مواجه هستند مواجه نشوند؟!

روحانی افزود :این اقدام آشکار گروههای تروریستی درسوریه و عراق این تردید را ایجاد میکند که آیا همه کشورهای مدعی، در مبارزه با تروریسم واقعا جدی هستند؟

دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان هم در این دیدار تاکید کرد که لندن به تمامی تعهدات خود در برجام عمل خواهد کرد و اطمینان داریم دیگر طرف ها نیز به تعهداتشان عمل می کنند.

وی در ادامه به روابط تهران- لندن اشاره کرد واظهار داشت: امیدوارم توانسته باشم حسن نیت خود را با کمک به نهایی شدن برجام، سفر وزیرخارجه به تهران، بازگشایی سفارتخانهها و اعزام هیاتهای تجاری به تهران ثابت کنم.

نخست وزیر انگلستان در خصوص اقدامات گروههای تروریستی در سوریه گفت: در مرحله نخست آنچه برای ما مهمتر است، انگیزه وحشیانه داعش است.

کامرون افزود: فلسفه داعش توسعه خشونت و افراط است و ما حتی حرکتهای اولیه آنرا در خیابانهای لندن و پاریس و آمریکا مشاهده کردهایم.

سفر روحانی به نیویورک دیدار روحانی با دیوید کامرون
نرم افزار موبایل ایلنا